EN

28.06.2021, 09:52 Wersja do druku

Lublin. "Śleboda/Danutka" od środy

Pokazem filmu „Pora umierać" w Teatrze Starym rozpocznie się w środę (godz. 18) tegoroczna edycja festiwalu „Śleboda/ Danutka" poświęconego Danucie Szaflarskiej.

Po projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserką i scenarzystką Dorotą Kędzierzawską. Gościem będzie też Jacek Bławut, autor filmu „Jeszcze nie wieczór", który widzowie obejrzą po spotkaniu (godz. 20.30). W czwartek do lubelskiego teatru przyjedzie Radosław Piwowarski, reżyser i scenarzysta „Królowej Chmur" (pokaz filmu o godz. 18). Widzowie obejrzą również „Nieznaną opowieść wigilijną". Głównym bohaterem będzie Jan Peszek, który 2 lipca odbierze nagrodę „Gong Danutki", przyznawaną osobom, które do zawodu aktora podchodzą z niezwykłą starannością i profesjonalizmem. W ubiegłych latach otrzymali ją Janusz Gajos i Krystyna Janda. Spotkanie z laureatem poprowadzi Karolina Lewicka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Śleboda/Danutka

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” nr 145 - dodatek Co Jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tko

Wątki tematyczne