EN
7.09.2022, 14:39 Wersja do druku

Lublin. Są pieniądze na organizację imprez. Ale nie każdy może się zgłosić

Inne aktualności

Po 6 tys. zł mogą dostać od miasta autorzy pomysłów na dzielnicowe atrakcje dla młodych ludzi. Rozpoczął się już nabór projektów, można je zgłaszać do 23 września.

Nie każdy może zgłosić swój pomysł do naboru.

– W programie „Młodzież Inspiruje Dzielnice” mogą wziąć udział osoby w wieku od 10 do 30 lat – zastrzega Monika Głazik z lubelskiego Ratusza. Jest jeszcze jedno ważne zastrzeżenie: trzeba być mieszkańcem Lublina.

Jakie propozycje można zgłosić do dofinansowania?

– Organizację koncertu, warsztatów, pokazu filmowego, spektaklu, podcastu, teledysku, gry miejskiej, zabawy podwórkowej – wylicza Głazik. Dozwolone są również „inne propozycje z zakresu animacji i edukacji kulturalnej”. W grę wchodzą wyłącznie wydarzenia planowane na okres od 3 października do 31 listopada.

Propozycje można przekazywać indywidualnie lub w grupach liczących co najmniej trzy osoby, np. razem ze znajomymi z osiedla, uczelni lub klasy. Należy pamiętać, że jedna osoba lub grupa może przesłać tylko jedną propozycję.

Komu należy zgłosić swoje wydarzenie? Zależy to od tego, w której dzielnicy miałoby się odbyć.

Imprezy planowane na Starym Mieście, w Śródmieściu, na Ponikwodzie, Kalinowszczyźnie, Tatarach, w dzielnicach Za Cukrownią, Hajdów-Zadębie, Bronowice, Felin, Wrotków, Dziesiąta, Kośminek, Abramowice i Głusk należy zgłaszać mailem do Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” ([email protected]).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Lublin. Są pieniądze na organizację imprez. Ale nie każdy może się zgłosić

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

drs

Data publikacji oryginału:

06.09.2022

Wątki tematyczne