EN

2.09.2021, 09:11 Wersja do druku

Lublin. Remontowa dyrekcja Redbada Klynstry-Komarnickiego

fot. mat. teatru

Aktor Redbad Klynstra-Komarnicki przestał pełnić obowiązki dyrektora Teatru im. J. Osterwy w Lublinie. Wczoraj [31.08] dostał nominację na stanowisko dyrektora. Zgodę na to, by w podległej marszałkowi instytucji obyło się bez konkursu, wyraziło ministerstwo

Redbad Klynstra-Komarnicki od dziś jest dyrektorem Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, wczoraj odebrał nominację. Umowa mówi o pięciu sezonach artystycznych, do sierpnia 2026 roku.

- To będzie dyrekcja remontowa - zapowiada Redbad Klynstra-Komarnicki, który będąc jednocześnie dyrektorem artystycznym i naczelnym oprócz sfery artystycznej ma przed sobą sporą inwestycję.

- Zabytkowy budynek jest w fatalnym, wręcz katastrofalnym stanie, wymaga pilnych prac od fundamentów po dach. Czeka nas rewitalizacja obiektu. Będzie się wiązała z remontem także pomieszczeń nazywanych przez wiele osób „filharmonią" oraz rozbudową teatru. Konserwator zabytków nie widzi przeszkód, bo to pomysł architekta, który zaprojektował gmach. Wówczas zabrakło pieniędzy na jego pełną realizację, ale zachowała się bardzo bogata dokumentacja, są rysunki - tłumaczy dyrektor placówki, która mieści się w XIX-wiecznym obiekcie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Obsada w gabinecie bez konkursu

Źródło:

Dziennik Wschodni nr 199/ 01-09-21

Autor:

(AGDY)