EN

27.11.2020, 16:52 Wersja do druku

Lublin. Projekt "My.Wy.Artyści" w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny  zaprezentuje w grudniu swój projekt taneczny online – MY.WY.ARTYŚCI po raz pierwszy realizowany w przestrzeni miejskiej.

fot. Magdalena Wojtanek / mat. teatru

Będziemy mogli zobaczyć Lublin piękny i Lublin brzydki, Lublin pełen miłości, nostalgii, Lublin w ruchu. Tancerze zamienili scenę na ulice miasta, aby tańczyć wśród ludzi i dla ludzi, wszędzie tam, gdzie przeplatają się historie ich samych z historiami miejsc i mieszkańców.Lublin oczami tancerzy, Lublin o wielu twarzach.

Pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji epidemiologicznej, zamkniętych instytucji kultury i ograniczonych kontaktów społecznych chcemy być blisko was i dostarczać wam emocji jak dotychczas na scenie. Tym razem nie w murach teatru, a między murami miasta, nie dla widowni, a wśród Was. Bo to MY i WY tworzymy to miasto.

Autorkami projektu są tancerki Teatru Muzycznego w Lublinie – Sandra Czaplicka i Sofiya Kiykovska. Projekt składać się będzie z czterech wideoklipów realizowanych na terenie Lublina, które udostępniane będą w każdy piątek grudnia na fanpage'u projektu MY.WY.ARTYŚCI i na Facebooku Teatru Muzycznego w Lublinie.

Ponadto zobaczyć będzie można efekty sesji fotograficznych tancerzy biorących udział w projekcie, których autorką jest Magdalena Wojtanek. Zapraszamy, MY.WY.ARTYŚCI.

Fanpage Teatru Muzycznego w Lublinie:

 https://www.facebook.com/tmlublin/

Źródło:

Materiał nadesłany