EN
5.03.2021, 08:43 Wersja do druku

Lublin. Premiera Teatru Andersena: "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy"

To będzie pierwsza premiera Teatru Andersena po ponownym otwarciu się dla publiczności. Już w sobotę o godz. 17 zorganizowany zostanie pierwszy pokaz "Wilka i trzech świnek oraz leśniczego, co strzeże dziczy".

fot. mat. teatru

Wprawdzie z uwagi na ograniczenia, spektakl jednorazowo będzie mogło zobaczyć jedynie 50% widzów, ale Teatr Andersena wychodzi odbiorcom na przeciw i przygotuje w ten weekend dwie premiery. Drugi pokaz nastąpi w niedzielę o godz. 16. Kolejne prezentacje przedstawienia od wtorku, 9 marca do piątku, 19 marca.

"Wilk i trzy świnki" to autorska wariacja na temat słynnej baśni Braci Grimm, ale nie tylko. W spektaklu widać także inspiracje innymi bajkami, chociażby "Czerwonym kapturkiem". Twórcy przedstawienia, którzy odpowiadają również za scenariusz, wyobrażają sobie dalsze losy wilka ze znanej opowieści. Całość służy refleksji nad stereotypami oraz lękiem przed nieznanym, to także opowieść o próbie zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów czy kultury.

Spektakl zapowiada się bardzo atrakcyjnie pod względem formy, zostaną w nim bowiem wykorzystane różnego rodzaju lalki teatralne. Młodzi uczestnicy wirtualnych spotkań realizowanych przez Teatr Andersena w ramach Teatroteki mieli już okazję poznać różne typy lalek, takie jak sycylijki czy kukły, a teraz będą mogli zobaczyć je na żywo w przedstawieniu.

Stworzenia spektaklu podjęli się Daniel Lasecki, Natalia Sacharczuk, Łukasz Staniewski, Kinga Matusiak-Lasecka oraz Katarzyna Staniewska.

Sprzedaż biletów na spektakl premierowy w serwisie Bilety24.pl. Cały czas przyjmowane są rezerwacje grupowe w Dziale Organizacji Widowni na spektakle w ciągu tygodnia, mailowo: org[email protected] lub telefonicznie 502 663 873.

Tytuł oryginalny

Premiera Teatru Andersena: "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy"

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

05.03.2021