EN

12.02.2020, 09:27 Wersja do druku

Lublin. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego" w Teatrze Starym

W sobotę, 8 marca o godz. 17 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią studenci V roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Młodzi artyści zaprezentują spektakl "Lunapark. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego".

Spektakl w reżyserii Anny Sroki-Hryń powstał w ramach egzaminu podsumowującego letnią sesję studentów III roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej.

- Pod kierunkiem Anny Sroki-Hryń przygotowali oni pokaz, na który złożyły się piosenki Grzegorza Ciechowskiego. Zrobili to tak dobrze i tak oryginalnie, że dyrekcja Teatru Narodowego zaprosiła ich na swoją Scenę Studio, by tam mogli prezentować spektakl dla szerszej publiczności - opowiada Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego Teatru Starego w Lublinie.

W przedstawieniu usłyszymy zarówno te najbardziej znane, jak i mniej eksploatowane przez stacje radiowe piosenki Ciechowskiego. Zabrzmią: "Śmierć w bikini", "Biała flaga", "Mamona", "Nieustanne tango", "Nie pytaj o Polskę", "Arktyka", "My lunatycy", "Psy Pawłowa", "Hibernatus", "Znak =", "Tu jestem w niebie".

Bilety na wydarzenie kosztują od 20 do 50 zł.

Tytuł oryginalny

Spektakl "Lunapark. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego" w Teatrze Starym

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik