EN

5.10.2020, 11:33 Wersja do druku

Lublin. Nagrody Festiwalu „Scena w Budowie”

 Zakończył się IV Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. To uwieńczenie prezentowanych od stycznia br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie najciekawszych zjawisk polskiej scenografii. Podczas Gali Finałowej wręczone zostały nagrody „Złota Kieszeń”.

Gala finałowa Festiwalu Scena w Budowie/mat. organizatora

Decyzją  Jury w składzie: Małgorzata Komorowska, Marek Waszkiel oraz Jarosław Cymerman, w obecności prof. Leszka Mądzika – dyrektora Festiwalu, nagroda Grand Prix IV edycji Festiwalu Scena w Budowie nie została przyznana. Jury postanowiło o rozdysponowaniu nagrody w równych proporcjach dla laureatów w pozostałych kategoriach.
 
Nagrodę „Złota Kieszeń” za najlepszą scenografię otrzymali twórcy spektaklu „Nic”, w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego, scenografia: Robert Mleczko, Jan Strumiłło, video: Yan Kalnberzin (za organiczne połączenie tradycyjnego warsztatu scenograficznego z nowoczesnymi środkami wyrazu w harmonijną całość o niezwykłych walorach artystycznych).
 
Nagroda „Złota Kieszeń” za najlepszy kostium została przyznana Mirkowi Kaczmarkowi za kostiumy do spektaklu „Trojanki” w reż. Jana Klaty. Jury podkreśliło oryginalną kreację kostiumów, doceniając ich niezwykłą ekspresję współtworzącą przestrzeń scenograficzną, a także interpretacyjną spektaklu.
 
Uroczysta Gala poprzedzona została wernisażem wystawy „Prometeusz”, prezentującej wybrane prace studentów uczelni artystycznych z całej Polski.

Tytuł oryginalny

Finał Festiwalu „Scena w Budowie”

Źródło:

www.spotkaniakultur.pl
Link do źródła

Data publikacji oryginału:

05.10.2020