EN

29.04.2021, 15:55 Wersja do druku

Lublin. "Machia" ze Starego Teatru ponownie online

Spektakl "Machia" znów dostępny online. Tym razem także w wersji z napisami, tłumaczeniem na polski język migowy (PJM) oraz audiodeskrypcją. W dniach 29 kwietnia - 9 maja na stronie video.teatrstary.eu będzie można bezpłatnie obejrzeć rejestrację spektaklu.

fot. mat. teatru

Wersja z napisami http://video.teatrstary.eu/video/machia-spektak...

Wersja z tłumaczeniem na polski język migowy i napisami http://video.teatrstary.eu/video/machia-spektak...

Wersja z audiodeskrypcją i napisami http://video.teatrstary.eu/video/machia-spektak... Publikowany materiał może być niedostępny dla osób wspieranych przez technologie asystujące. Mogą one potrzebować asysty osoby trzeciej (zwłaszcza przy włączaniu nagrania). Za niedogodności przepraszamy! Informujemy, że trwają prace nad poprawą dostępności serwisu VOD Teatru Starego w Lublinie.

Czas trwania spektaklu: 95 minut
Spektakl zarejestrowano w grudniu 2020 r.

„Machia” to sztuka poświęcona osobie Niccolo Machiavellego, którego 545. rocznica urodzin przypadła na dzień premiery spektaklu (4 maja 2014r.). Prezentuje ciekawe, zrywające z dotychczasowymi stereotypami spojrzenie na tę postać, rzucając zarazem światło na pasjonujący kontekst polityczny i historyczny epoki włoskiego renesansu.

Przede wszystkim jest to jednak psychologiczny pojedynek dwóch silnych osobowości, z których żadna nie jest taką, jaką może się wydawać na początku.

„Machia” to pierwsza sztuka wystawiona na deskach teatru dramatycznego, której Juliusz Machulski jest zarazem autorem i reżyserem, napisana specjalnie dla Teatru Starego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne