EN

5.06.2021, 09:38 Wersja do druku

Lublin. Lato w Teatrze czyli półkolonie dla młodzieży w Teatrze Andersena

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie organizuje w wakacje półkolonie dla młodzieży w wieku 12 – 17 lat dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w ramach programu Lato w teatrze.

fot. mat. teatru

Zapraszamy młodzież do udziału w projekcie Labirynt czułości, czyli cyklu dwutygodniowych warsztatów teatralnych, ruchowych, muzycznych i plastycznych. Projekt będzie realizowany w dniach 28 czerwca – 11 lipca, udział jest bezpłatny.

Rekrutację online do projektu prowadzimy w dniach 7 – 11 czerwca

Hasłem przewodnim programu będzie słowo – LABIRYNT w rozumieniu dosłownym i metaforycznym. Projekt poprowadzą: Małgorzata AdamczykPiotr BublewiczDaniel LaseckiKinga Matusiak – LaseckaŁukasz StaniewskiKatarzyna Staniewska.

Więcej informacji na ten temat zajdziecie Państwo za stronie https://teatrandersena.pl/labirynt-czulosci/

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne