EN

12.05.2021, 17:23 Wersja do druku

Lublin. Już 21 maja pierwszy spektakl w Teatrze im. Osterwy

"Nad Niemnem" / fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Pierwszy, po przerwie spowodowanej pandemią, spektakl Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zagra już 21 maja, w związku z wcześniejszym otwarciem instytucji kultury. Będzie to sztuka „Czego nie widać” Michaela Frayn’a w reż. Marcina Sławińskiego.

Spektakl „Czego nie widać” będzie można zobaczyć w lubelskim Teatrze im. Osterwy już 21 maja, a także 22 i 23 maja – poinformowała Joanna Lecka z działu komunikacji lubelskiego teatru.

Już wcześniej teatr im. Osterwy podjął decyzje o przedłużeniu tegorocznego sezonu na lipiec. W zaktualizowanym repertuarze ma też sztuki: „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w adaptacji Huberta Sulimy i reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego, „Norę” Henrika Ibsena w reżyserii Kuby Kowalskiego oraz „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Pawła Aignera.

„Zainteresowanie jest duże. Bilety na niektóre spektakle, w terminach ogłoszonych wcześniej, już zostały wszystkie sprzedane, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, czyli wypełnieniu 50 proc. widowni” – powiedziała Lecka.

„Dziś ogłosiliśmy w mediach społecznościowych o wcześniejszym otwarciu teatru. Choć czasu jest mało, to liczymy na to, że sprzedamy bilety na te wcześniejsze przedstawienia. Ludzie czekali na wznowienie działalności teatru, to było widać. Było dużo telefonów, rezerwacji - brakowało ludziom teatru” – dodała.

21 maja – czyli o tydzień wcześniej niż początkowo planowano – otwarte zostaną kina, teatry, filharmonie i instytucje kultury. Zmiany w harmonogramie znoszenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 ogłosił w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wspólnie z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne