EN

14.09.2022, 10:11 Wersja do druku

Lublin. Finansowe nagrody marszałka dla artystów i animatorów. Lista nagrodzonych

Inne aktualności

Lista osób (i zespołów) nagrodzonych przez marszałka liczy 44 pozycji. W tej grupie znalazło się sześciu dziennikarzy Radia Lublin. Nieco mniejsza jest reprezentacja Związku Polskich Artystów Plastyków – nagrody kulturalne trafiły do pięciu członków ZPAP oddziału Lublin.

Łączna pula przyznanych w tym roku nagród za działalność kulturalną to 168 tys. zł. Urząd Marszałkowski listy nagrodzonych w 2022 r. nie ukrywa, ale tego ile kto dostał, zdradzić nie chce.

 – Takie są przepisy RODO. Zabraniają nam ujawniania konkretnych kwot – usłyszeliśmy dziś w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego.

 - Przez ostatnie trzy lata nagrodziliśmy 172 osoby, w tym roku będzie to kolejne kilkadziesiąt osób. Artystów i ludzi z szeroko pojętej kultury, animatorów i tych, którzy zajmują się zachowaniem naszego dziedzictwa kulturowego. Cieszę się, że tacy ludzie w województwie lubelskim są, a te nagrody mają służyć, by płomień ich zapału nie zgasł – mówił podczas dzisiejszej wideokonferencji marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

 Jak ustaliliśmy – najniższe przyznane przesz Zarząd Województwa nagrody to 2 tys. zł.

 – Czy to dużo czy mało? To gest symboliczny. Dla jednych będzie to kwota, która pozwoli im  dołożyć do swojej działalności artystycznej. Dla drugich będzie to kwota niewystarczająca – stwierdził Stawiarski. – Czekamy na kolejne zgłoszenia. Zgłoszenia można kierować na urząd marszałkowski do 31 października. Wnioski staramy się rozpatrywać na bieżąco.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Finansowe nagrody marszałka dla artystów i animatorów. Lista nagrodzonych

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

AM

Data publikacji oryginału:

13.09.2022

Wątki tematyczne