EN
24.06.2022, 15:06 Wersja do druku

Lublin. Festiwal Bliski Wschód i Carnaval Sztukmistrzów

Inne aktualności

To już lubelska tradycja, że wraz z nadejściem lata miasto zmienia się w festiwalową przestrzeń, a imprezy kulturalne odbywają się właściwie nieustannie. Podobnie będzie także w tym roku.

Obecnie w Lublinie trwa pierwsza edycja festiwalu "Bliski Wschód" poświęconego prezentacji wspólnych działań artystek i artystów z Białorusi, Ukrainy i Polski. Początkowo impreza miała być miejscem prezentacji niezależnego teatru białoruskiego. Po rosyjskiej agresji do grona uchodźców z Białorusi szukających w Polsce schronienia dołączyła ogromna rzesza osób z Ukrainy. Do niedzieli na uczestników "Bliskiego Wschodu" czekają pokazy spektakli i filmów.

Na finał zagra ukraińska Dagadana. Koncert będzie też częścią trwającego od soboty w parku Ludowym Festiwalu Kultury Rodzinnej. Organizatorzy zapowiadają dwa dni znakomitej zabawy. W programie znalazły się animacje dla dzieci i warsztaty, spektakle i wydarzenia muzyczne, eksperymenty i pokazy sztukmistrzów. Każdy uczestnik i uczestniczka festiwalu będzie też mógł stać się bohaterami z obrazu Jana Matejki "Unia lubelska". Szczegóły dotyczące obu wydarzeń znajdują się na stronie ck.lublin.pl.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zaczynają się wakacje. Spędź je w Lublinie na festiwalach. Najbliższe tygodnie zapowiadają się imponująco

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin”

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Tomasz Kowalewicz

Data publikacji oryginału:

24.06.2022

Wątki tematyczne