EN

30.10.2020, 08:15 Wersja do druku

Lublin. "Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury

Przez cały listopad w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 7) będzie można podziwiać wystawę "Elementarz Polskiej Kultury", zwracającej uwagę na unikatowe miejsce, jakie zajmują polscy twórcy na światowej mapie kultury ostatnich stu lat.

- Wśród przypomnianych przez nas utworów znajdują się zarówno te z obszaru kultury wysokiej (jak muzyka klasyczna, literatura, teatr), popularnej (komiks, gry wideo) i tego, który przepływa pomiędzy nimi (jazz, grafika). Wiele z nich opiera się na rozwiązaniach awangardowych, a te wciąż u wielu osób budzą lęk i niezrozumienie - zachęcają organizatorzy wystawy.

Ekspozycja przedstawia 44 powstałe po 1918 roku dzieła, które albo zyskały duży międzynarodowy rozgłos, albo są reprezentatywne dla twórcy, którego renoma przekroczyła granice naszego kraju. Wystawa została podzielona na 11 sekcji prezentujących różne dziedziny kultury.

Dodatkowo 14 listopada o godz. 16 odbędzie się spotkanie z autorami książki "Elementarz Polskiej Kultury": Ewą Solarz, Karolem Szafrańcem, Małgorzatą Miśkowiec, które poprowadzi Krystyna Rybicka.

Tytuł oryginalny

"Elementarz Polskiej Kultury" - wystawa w Warsztatach Kultury

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

30.10.2020