EN

19.10.2020, 14:53 Wersja do druku

Lublin. Dodatkowy koncert Jacka Bończyka


Szanowni Państwo, po wprowadzeniu „strefy żółtej” a następnie „strefy czerwonej”, zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia liczby Widzów na wszystkich wydarzeniach do 25% miejsc. W związku z powyższym wprowadzamy dodatkowy koncert Jacka Bończyka - informuje Teatr Stary w Lublinie.

fot. Mat. teatru

"ABSOLUTNIE, CZYLI BOŃCZYK ŚPIEWA MŁYNARSKIEGO" / JACEK BOŃCZYK
ŚRODA 21.10 / 17.00, 19.00

Jacek Bończyk to nie tylko wybitny aktor, ale także autor tekstów, scenarzysta i reżyser (w tym roku musicalu „Kabaret” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie). Dał się poznać jako mistrz piosenki aktorskiej, a jego repertuar obejmuje zarówno utwory francuskich bardów, jak polskich poetów piosenki – Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Ciechowskiego). Najbliższy jego sercu jest jednak Wojciech Młynarski, z którym sam wielokrotnie współpracował i to teksty tego autora składają się na nowy recital „Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego). Sam Młynarski powiedział, że „Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską”. A co dokładnie miał na myśli? Przekonajmy się o tym sami.
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


Jacek Bończyk - autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz. Autor polskiej wersji językowej wielu piosenek w filmach, m.in.: „Shrek”. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów oraz twórcy spektakli teatralnych.

Konrad Wantrych - pianista, aranżer i kompozytor. Współpracował z wykonującymi rocka progresywnego zespołami Believe i Mr. Gil, z którymi napisał i nagrał pięć albumów. Wraz z zespołami koncertował m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Anglii i Stanach Zjednoczonych.
Aranżował, pisał i nagrywał muzykę do spektakli teatralnych, audycji telewizyjnych i radiowych.


Wojciech “Gumiś” Gumiński - absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Policealnego Studium Jazzowego na Bednarskiej oraz Universitat der Kunste w Berlinie. W teatrze współpracował m.in. z: Urszulą Borkowską, Wojciechem Borkowskim i Janem Stokłosą.

Źródło:

Materiał nadesłany