EN

29.09.2020, 12:28 Wersja do druku

Lublin. Bartłomiej Ostapczuk uhonorowany medalem Prezydenta Miasta Lublin

fot. mat. organizatora

25 września podczas obchodów 50 lecia Sceny Plastycznej Leszka Mądzika mających miejsce w siedzibie uczelni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zostały przyznane nagrody Prezydenta Miasta Lublin. 

Mieszkający i tworzący w Warszawie Bartłomiej Ostapczuk, związany na co dzień z Warszawskim Centrum Pantomimy oraz obchodzącym w tym roku swoje 20 lecie Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Mimu, otrzymał medal Prezydenta Miasta Lublin.

"W uznaniu za znaczące osiągnięcia w pracy artystycznej oraz wkład w rozwój polskiej sceny teatralnej z podziękowaniem za aktywną współpracę ze środowiskiem kulturalnym Miasta Lublin"

„Bardzo dziękuję władzom miasta Lublin za to wyróżnienie. Dedykuję je wszystkim aktorom, którzy w ciągu ostatnich 50 lat wystąpili w spektaklach Sceny Plastycznej KUL. Gdyby nie oni, żaden ze spektakli nie mógłby zaistnieć. Żaden przedmiot nie zostałby ożywiony. 

Niech ten medal będzie wyróżnieniem dla tych wszystkich osób.

Dziękuję mojemu zespołowi, który od lat wspiera i tworzy Scenę Plastyczna KUL i Warszawskie Centrum Pantomimy. To wasza konsekwencja w każdym działaniu oraz zaufanie do mnie sprawia, że tym co robimy możemy dzielić się z innymi.

Dziękuję Profesorowi Leszkowi Mądzikowi za to, że kilkanaście teatralnych realizacji temu zaufał mi, pozwalając wsiąść do tego wehikułu czasu jakim jest zjawisko Sceny Plastycznej KUL. 

Za to że, uwierzył, że wspólnie możemy odnajdywać takie wartości, pojęcia, stany, które pełnie da wyrazić poza słowami. 

Pozostaje pytanie, dokąd zmierza ten wehikuł - ale na to, każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam - używając swoich doświadczeń, wyobraźni a przede wszystkim własnej wrażliwości.

Dziękuję bardzo.”

Bartłomiej Ostapczuk

Źródło:

Materiał nadesłany