EN

27.09.2021, 11:15 Wersja do druku

Lublin. Wkrótce Antonina Campi Opera Masterclass

Antonina Campi Opera Masterclass, projekt w ramach Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, odbędą się w Lublinie już po raz czwarty! Wydarzenie to tydzień artystycznego dialogu między profesjonalistami świata operowego a młodymi absolwentami uczelni muzycznych, uczniami lubelskich szkół i publicznością, która w tym roku szczególnie spragniona może być klasycznych przeżyć operowych.

fot. mat. organizatora

Warsztaty wokalne poprowadzą: Mikołaj Zalasiński, baryton o międzynarodowej renomie występujący na najważniejszych scenach Europy i Polski, Katarzyna Trylnik, śpiewaczka i pedagog współpracująca z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz Ewa Vesin, dyrektor artystyczna Konkursu i solistka, która w nadchodzącym sezonie zaśpiewa na scenach m.in. Rzymu, Pragi i Montpellier. Artystom towarzyszyć będą uznani pianiści-korepetytorzy: Justyna Skoczek, Olga Tsymbaluk i Mischa Kozłowski.

Warsztaty odbywać się będą w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, a kulminacyjnym momentem wydarzenia będzie koncert finałowy w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (14 października, godz. 18:00, wydarzenie bezpłatne - wejściówki do odbioru w kasie CSK).

Projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywają się nieprzerwanie od 2017 roku. Stały się one jedyną w Polsce platformą artystyczną łączącą profesjonalny świat operowy (konkurs wokalny) z konsekwentną edukacją muzyczną na każdym poziomie (Masterclass) i refleksją teoretyczno-uniwersytecką (konferencja naukowa). W ciągu czterech lat realizacji tych wydarzeń Lublin odwiedzili artyści i twórcy z ponad 25 krajów świata!  

Wydarzenie Antonina Campi Opera Mastereclass 2021, na które zapraszają Centrum Spotkania Kultur i Stowarzyszenie im. Richarda Straussa, bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
9 – 14 października 2021
Koncert galowy: 14 października (czwartek), godz. 18.00, Sala Operowa CSK, wydarzenie bezpłatne - wejściówki do odbioru w kasie CSK
antonina.campi.spotkaniakultur.com
facebook.com/antoninacampicompetition
instagram/antoninacampi

Źródło:

Materiał nadesłany