EN
25.01.2023, 15:54 Wersja do druku

Londyn. „Intruder | Intruz” na VAULT Festival z nagrodą VAULT Festival Pick of Summerhall Award

Dwujęzyczny monodram INTRUDER | INTRUZ, zaprezentowany w Summerhall podczas festiwalu teatralnego w Edynburgu w sierpniu 2022, zostanie pokazany na festiwalu VAULT Festival w Londynie w dniach  28 - 29 stycznia.

mat. teatru

INTRUDER | INTRUZ to dwujęzyczny (angielsko-polski) autobiograficzny monodram opowiadający historię Polaka, który przeprowadza się z Polski do Szkocji, aby zostać aktorem. Wkrótce staje się ofiarą brutalnego ataku, który prawie rujnuje jego życie. Sztuka ma dwie wersje językowe, angielską (oryginalną) i polską. Prezentacja sztuki na festiwalu teatralnym w Edynburgu została przedłużona.

Monodram został nominowany do nagrody Adrian Pagan Playwriting Award 2013 za najlepszy monodram w King's Head Theatre w Londynie i był w finale konkursu BBC Writersroom Drama w 2017. W 2012 otrzymał dofinansowanie od Creative Scotland na prace wstępne nad sztuką, a w 2020 dofinansowanie ze środków Arts Council England. Monodram otrzymał także nagrodę VAULT Festival Pick of Summerhall Award i jest na liście najlepszych przedstawień do obejrzenia według angielskiej gazety Evening Standard.

Więcej informacji o sztuce na www.intruderplay.com

Linki - https://vaultfestival.com/performances/intruder-intruz/

Presenting my solo play INTRUDER/INTRUZ

VAULT Festival, London, 28/29, January - VAULT Festival's Pick of Summerhall Award - tickets

The Place, Bedford, 11 February - tickets

SPRINT Festival, Camden People's Theatre, London, 15 March - tickets

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne