EN
18.02.2022, 15:37 Wersja do druku

Łomża. Wkrótce premiera spektaklu „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”

Trwają próby do nowego spektaklu pt. "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" autorstwa Marii Wojtyszko w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Autorką scenografii jest Martyna Dworakowska, muzykę skomponuje Wojciech Błażejczyk.

fot. mat. teatru

W spektaklu wystąpią: Daria Głowacka, Julia Sacharczuk, Tomasz B. Rynkowski, Oskar Lasota (gościnnie), Marek Janik i Rafał Swaczyna. Premiera spektaklu została zaplanowana na 26 lutego 2022 (godz. 17:00). To druga premiera w trwającym sezonie artystycznym 2021/2022 i pierwsza w nowym roku kalendarzowym.

„Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” to inteligentna, z przymrużeniem oka, dowcipna, przewrotna komedia z życia nastolatka, która stanowi gorzką satyrę na współczesny system edukacji. Obnaża szkołę, jako instytucję, która powinna przygotować uczniów do życia w rodzinie. Tytułowy bohater Sam, klasowy outsider mierzy się z rozwodem swoich rodziców. Cała sytuacji niezbyt podoba się konserwatywnemu nauczycielowi przygotowania do życia w rodzinie, a Sama dopadają różne problemy. Czy da sobie radę? O tym dowiecie się już niebawem…
Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia w Teatrze!

Źródło:

Materiał nadesłany