05.03.2021, 11:29 Wersja do druku

Łomża. Premiera "Koziołka Matołka" w Lalkach

Już w najbliższą sobotę (06.03.2021, godz. 17:00) odbędzie się pierwsza w tym roku premiera.
Na teatralnej scenie pojawi się bowiem "Koziołek Matołek" w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Przemysław F. Karwowski, muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański.

fot. mat. teatru

Po długiej przerwie podyktowanej obostrzeniami z wielką radością otwieramy dla Was scenę Naszego Teatru. Czas rozstania wypełniliśmy pracą nad zbliżającą się premierą, wznowieniami i nowymi projektami, które mogliście obejrzeć online. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę, że nic nie zastąpi wizyty w Teatrze!

Twórcą tytułowej postaci Koziołka Matołka jest Kornel Makuszyński autor niezwykle popularnych utworów dla dzieci i młodzieży, takich jak: "Panna z mokrą głową", "Awantura o Basię", czy też "Szatan z siódmej klasy". Ilustracje są natomiast dziełem Mariana Walentynowicza - rysownika, architekta i pedagoga, który jest autorem pierwszych kolorowych polskich historyjek obrazkowych opublikowanych na łamach prasy.

„Koziołek Matołek” jest adaptacją komiksu autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Ten wierszowany spektakl w założeniu ma być doskonałą zabawą dla całej rodziny! Tytułowy Koziołek wyrusza w podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Odwiedza różne miejsca, przeżywa niezwykłe oraz pouczające przygody. Po drodze poznaje ciekawe historie i postacie. W czasie wędrówki wpada w tarapaty i mierzy się z własnymi słabościami i lękami. Pomimo trudności ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru. Koziołek potrafi zamienić swoje kłopoty w zabawę i zawsze budzi wokół siebie radość, a zarazem uczy, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu celu. Do Pacanowa nie dociera. Szczęścia będzie szukał nadal. Historia z przymrużeniem oka, będąca „kartką ze starej fotografii”, pełna zwrotów akcji, wykorzystująca rozmaite środki scenicznego wyrazu.

„Koziołka Matołka” będzie można zobaczyć również w niedzielę (07.03.2021, godz. 11:00). Pamiętajcie, że bilety możecie zamówić przez internet. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem platformy Bilety24.  Linki do zamówień znajdziecie w repertuarze na naszej stronie internetowej i Facebooku. Bilety nadal można rezerwować telefonicznie lub zakupić przed spektaklem.

Serdecznie pozdrawiamy. Do zobaczenia w Teatrze!

Źródło:

Materiał nadesłany