EN
28.02.2022, 10:34 Wersja do druku

Łomża. Po premierze spektaklu „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” w TLiA

Za nami pierwsza premiera w tym roku kalendarzowym! 26 lutego o godz. 17 na scenie pojawił się spektakl pt. „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” autorstwa Marii Wojtyszko w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Autorką scenografii jest Martyna Dworakowska, muzykę skomponował Wojciech Błażejczyk. W spektaklu występują: Daria Głowacka, Julia Sacharczuk, Tomasz B. Rynkowski, Oskar Lasota (gościnnie), Marek Janik i Rafał Swaczyna.

fot. Łukasz Boratyński/mat. teatru

„Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" to inteligentna, z przymrużeniem oka, dowcipna, przewrotna komedia z życia nastolatka, która stanowi gorzką satyrę na współczesny system edukacji. Obnaża szkołę jako instytucję, która powinna przygotować uczniów do życia w rodzinie. Tytułowy bohater Sam, klasowy outsider mierzy się z rozwodem swoich rodziców. Cała sytuacji niezbyt podoba się konserwatywnemu nauczycielowi przygotowania do życia w rodzinie, a Sama dopadają różne problemy. Czy da sobie radę? O tym dowiecie się już niebawem…

Spektakl został zakwalifikowany do 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej  ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska-Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

Serdecznie pozdrawiamy. Do zobaczenia w Teatrze!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne