EN
21.01.2022, 14:11 Wersja do druku

Łomża. "Czerwony Kapturek" wraca na scenę Teatru Lalki i Aktora

Na scenę TLiA powraca dziś spektakl autorstwa Jana Brzechwy pt. „Czerwony Kapturek” w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorką scenografii jest od lat związana z łomżyńskim teatrem Eva Farkašova, zaś muzykę skomponował Kierownik muzyczny TLiA - Bogdan E. Szczepański. Za choreografię odpowiada Jacek Gębura - Kierownik Baletu / Scena Tańca Capitol.

fot. mat. teatru

Spektakl odniósł znaczący sukces w Europie: był grany w kilku krajach na festiwalach, zdobył trzy Grand Prix, liczne nagrody za reżyserię i scenografię oraz aktorskie. Zaprzyjaźniony madrycki Teatro Tyl Tyl wystawiał go z sukcesem w Hiszpanii.

"Czerwony kapturek" to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl dla dzieci, w którym również dorośli znajdą coś dla siebie. Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji teatru przedmiotu, gdzie lalki tworzone są w trakcie gry z różnych elementów codziennego użytku. Spektakl opowiada o samotności dziecka, jego marzeniach i nadziei prostymi emocjami oraz nieskomplikowanymi środkami teatralnymi.
Serdecznie pozdrawiamy. Do zobaczenia w Teatrze!

21 stycznia, godz. 17

Źródło:

Materiał nadesłany