EN

29.06.2020, 11:21 Wersja do druku

Łomża. "Czerwony Kapturek" w cyklu "Rekwizytornia online"

mat. teatru

Piąty z kolei tydzień Teatr Lalki i Aktora rozpoczyna od nagrania zrealizowanego w ramach projektu "Rekwizytornia Online", którego głównym motywem przewodnim jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach".

Nie mogąc zaprosić Was do naszego teatru, mamy nadzieję, że zaprosicie nas do swoich domów. Na czas realizacji programu scenę i widownię przekształciliśmy zatem w studio teatralno-telewizyjne. Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – Dyrektor naczelny i artystyczny TLiA. Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego.

Dziś udostępniamy czytanie performatywne w wykonaniu Darii Głowackiej pt. „Czerwony Kapturek” na podstawie bajki Jana Brzechwy, czyli opowieść o noszącej czerwone nakrycie głowy dziewczynce, jej babci, złym wilku oraz dzielnym gajowym. W lesie i domku babci czekają Czerwonego Kapturka niespodziewane zdarzenia. W wersji autorstwa Jana Brzechwy babcia i wnuczka zostają jednak uratowane z paszczy wilka.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy przyjemnego seansu!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne