EN

4.06.2020, 11:50 Wersja do druku

Łomża. "Calineczka" inauguruje "Rekwizytornię online"

mat. teatru

Teatr Lalki i Aktora w Łomży publikuje dziś pierwsze nagranie czytania baśni, zrealizowane w ramach projektu "Rekwizytornia online", którego głównym motywem przewodnim jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach".

Nie mogąc zaprosić Was do naszego teatru, mamy nadzieję, że zaprosicie nas do swoich domów. Na czas realizacji programu scenę i widownię przekształciliśmy zatem w studio teatralno-telewizyjne. Zaaranżowana przez scenografa przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo.

"Rekwizytornia online" jest realizowana w ramach programu "Kultura w sieci" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków. Nasz projekt zdobył 87 punktów i znalazł się na 19 miejscu wśród 1182 pozytywnie rozpatrzonych zgłoszeń. Przyznane dofinansowanie pozwala nam realizować nasz projekt i pomimo aktualnych ograniczeń zaznaczyć obecność kultury w domach naszych widzów.

Jako pierwsze udostępniamy czytanie performatywne w wykonaniu Elizy Mieleszkiewicz (na zdjęciu) pt. "Calineczka" na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Jest to opowieść o maleńkiej dziewczynce, zrodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu, która wędruje w poszukiwaniu własnego świata, podążając za głosem serca i marzeniami.

Każde kolejne nagranie udostępnione będzie za pośrednictwem naszej strony internetowej i mediów społecznościowych według harmonogramu:

04.06.2020 - Calineczka - Czyta Eliza Mieleszkiewicz

08.06.2020 - Kominiarczyk - Czyta Tomasz Bogdan Rynkowski

15.06.2020 - Jaś i Małgosia - Czyta Marzanna Gawrych

22.06.2020 - Kopciuszek - Czyta Beata Antoniuk

29.06.2020 - Czerwony Kapturek - Czyta Daria Głowacka

06.07.2020 - Kot w Butach - Czyta Rafał Swaczyna

Źródło:

Materiał nadesłany