EN
23.11.2021, 17:32 Wersja do druku

Łódzkie. Ostatni koncert „Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu Prymasowi Tysiąclecia"

W tym roku mija 120. rocznica urodzin Prymasa i 40. Jego odejścia. Z tej okazji Teatr Wielki zaprasza na ostatni w tym roku, koncert w regionie z cyklu „Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu Prymasowi Tysiąclecia,

fot. mat. organizatora

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz.

Musicie mieć w sobie coś z orłów! - serce orle i wzrok orli ku przyszłości.

Te słowa Kardynała Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego są nie tylko drogowskazem życiowym, ale także dobitnym przesłaniem Kardynała, towarzyszącym mu przez całe życie.

Był człowiekiem wielkim, tak jak wielka była jego wiara w ludzi i nadzieja, że dobro zawsze zwycięża zło, a wartość każdego mierzy się tym, co i jak czyni innym.

W tym roku mija 120. rocznica urodzin Prymasa i 40. Jego odejścia. W lutym 2001 r. zakończony został proces beatyfikacyjny Kardynała; długo wyczekiwana beatyfikacja odbyła się 12 września tego roku.

Skromną cegiełką Teatru Wielkiego w Łodzi, w tym nadzwyczajnym święcie, jest cykl koncertów „Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu Prymasowi Tysiąclecia”. W ten sposób artyści Teatru pragną, wspólnie z Państwem, uczcić tego Wielkiego Człowieka tym, w czym czują się najlepiej – piękną muzyką i wspaniałym śpiewem fragmentów dzieł Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Leo Delibesa, Stanisława Moniuszki, Bułata Okudżawy, Andrew Llyoda Webbera, Astora Piazzolli.

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na, ostatni w tym roku, koncert w regionie, z cyklu „Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu Prymasowi Tysiąclecia, który odbędzie się 27 listopada 2021 r. (sobota) w Kościele p.w. św. Małgorzaty w Zadzimiu.

Wystąpią:

Hanna Okońska

Barbara Panek-Piętkowska
Anna Wierzbicka
Agnieszka Makówka

Rafał Pikała
Dawid Kwieciński

Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Michała Kocimskiego

słowo wiążące:
Julitta Sękiewicz-Kisiel, Przemysław Rezner

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne