EN

6.10.2020, 12:07 Wersja do druku

Łódź. „Zdarzenia” w Akademii Muzycznej

fot. mat. teatru

Grupa Pracownia Fizyczna zaprasza na spektakl „Zdarzenia”, czyli projekt improwizowany, wystawiany od 2011 roku.

Zatańczą: Paweł Grala, Aleksandra Łaba, Iwona Olszowska, Krzysztof Skolimowski, Julianna Walczak. Za ideę, reżyserię i prowadzenie spektaklu odpowiada Jacek Owczarek. Z działaniami tanecznymi łączy się improwizowana muzyka Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego (SzaZa). Spektakl odbędzie się 10 października 2020 (sobota) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Wstęp wolny.

Energiczny taniec na granicy ryzyka – to krótka charakterystyka spektaklu „Zdarzenia”. Swoją dynamikę zawdzięcza złożonej strukturze improwizacyjnej partytury, która została wypracowana w toku zbiorowych działań 5 improwizatorów tańca, 2 muzyków improwizujących oraz Jacka Owczarka. Założyciel grupy Pracownia Fizyczna włącza się w akcję spektaklu poprzez tworzone na żywo komunikaty, polecenia i komentarze. Charakter przedstawienia, cieszącego się niezmiennie żywym odbiorem publiczności, dobrze oddaje określenie playfulness (ang. rozigranie), które Victor W. Turner wprowadził do antropologii teatru. Spektakl miał już wiele odsłon, jego istotą jest uniwersalność i aktualność.

Pracownia Fizyczna to grupa założona przez Jacka Owczarka w 2009 roku w Łodzi. Głównym obszarem działań grupy jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja i proces twórczy. W ostatnich latach Jacek Owczarek rozwinął metodę pracy z improwizacją sceniczną badając relacje i wpływy między różnymi zmysłowymi kanałami (słuch, dotyk, głos) a ruchem. Zespół jest związany z Akademią Muzyczną w Łodzi.

Spektakl „Zdarzenia” wystawiany jest w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”. Jego operatorem jest fundacja Materia, a finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizują Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W trosce o bezpieczeństwo i zgodność z zasadami organizacji wydarzeń publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki/przyłbice i nosić je w trakcie wydarzenia. Akademia będzie wymagać złożenia przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych, przy wejściu na wydarzenie.

Więcej informacji

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał własny