EN

26.04.2021, 09:13 Wersja do druku

Łódź. Wiosła Kultury 2020. Nominowani w kategorii wydarzenie

Wiosła Kultury 2020. Rok temu za najlepsze wydarzenie uznano Igrzyska Wolności. Kto w tym roku zdobędzie wiosło w tej kategorii? Przedstawiamy nominowanych. Pisze Aleksandra Pucułek w Gazecie Wyborczej-Łódź.

Przez ostatnie tygodnie zgłaszaliście artystów, społeczników, animatorów, czy wydarzenia, które waszym zdaniem powinny nominować do Wioseł Kultury. Dostaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, za wszystkie jesteśmy bardzo wdzięczni. Jury redakcyjne nominowało po pięciu kandydatów.

Prezentujemy nominowanych do nagrody Wiosła Kultury 2020 w kategorii wydarzenie. Chcemy pokazać i nagrodzić twórców i ich dzieła, które doceniono w kraju i za granicą, dzięki czemu Łódź mogła wypłynąć na szerokie wody. Spektakle, wystawy, festiwale, filmy, książki, spotkania – mamy czym się chwalić i z czego wybierać. Oto nominowani.

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego

Na pomysł, by zrobić ten film, artysta wpadł w Nowym Jorku, w małej restauracji w Chinatown. - Każdy zna pewnie ten moment, kiedy umiera ktoś z bliskich i zostaje po nim czarna dziura. W moim życiu tak się złożyło, że w krótkim czasie zmarli rodzice i najserdeczniejszy przyjaciel Tadeusz Nalepa. Zostałem z poczuciem beznadziejności. Męczyło mnie to, że nie dokończyliśmy rozmów, nie zdążyłem przytulić mamy, powiedzieć, że ją kocham. Chciałem to naprawić i narysowałem film, w którym ożyli i moi rodzice, i Tadeusz - opowiadał artysta. Pierwotnie miała to być kilkunastominutowa opowieść. Ostatecznie powstała animacja trwająca blisko półtorej godziny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wiosła Kultury 2020. Nominowani w kategorii wydarzenie. O tym było głośno

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksandra Pucułek

Data publikacji oryginału:

24.04.2021 19:15

Wątki tematyczne