EN

16.10.2021, 11:01 Wersja do druku

Łódź. Trwa XXVII MFSPiN. Dzisiaj „Pacjent 0” Wojtka Ziemilskiego

W Teatrze Powszechnym trwa XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Dzisiaj na Małej Scenie oraz w formie streamingu obejrzeć będzie można „Pacjenta 0” – spektakl Wojtka Ziemilskiego z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Hasłem tej edycji zaproponowanym przez dyrektor artystyczną Ewę Pilawską jest „Artysta w kryzysie”.

fot. Tobiasz Papuczys / mat. teatru

„Pacjent 0” to autorski spektakl Wojtka Ziemilskiego i Wojtka Świeściaka - odpowiedź na przymus izolacji, która mocno doświadczyła także teatr i twórców. Spektakl opowiada o przeżyciach z czasu pandemii. Twórcy eksplorują nową COVID-ową rzeczywistość, w której bezpośredni kontakt jest uznawany za niebezpieczny, a komunikacja odbywa się na ekranie komputera. Czy w takiej sytuacji łatwo o zatarcie granicy pomiędzy budowaniem własnego wizerunku w Internecie, występowaniem na scenie i byciem po prostu sobą? Jak w tej sytuacji wygląda relacja pomiędzy twórcą a widzem w teatrze?

Kolejne festiwalowe spektakle zaplanowane są na 18 i 19 października („3SIOSTRY” w reżyserii Luka Percevala), 21 października („Bieguni” Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary), 23 października („Odyseja. Historia dla Hollywoodu” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego), 24 października („Jądro ciemności” w reżyserii Pawła Łysaka) i 28 października („Chciałem być” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego).

Szczegółowe informacje na stronie powszechny.pl

„Pacjent 0”
Tekst, reżyseria, scenografia: Wojtek Ziemilski
Asystent artystyczny, inspicjent: Anna Solarek
Zdjęcia: Tobiasz Papuczys
Obsada: Wojciech Świeściak

Źródło:

Materiał nadesłany