EN

27.09.2022, 12:23 Wersja do druku

Łódź. Trwa casting do spektaklu „Złap mnie, jeśli potrafisz” 

Szansa na udział w przebojowym przedsięwzięciu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego i mocny punkt w zawodowym dossier – planowana na wiosnę polska prapremiera „Złap mnie, jeśli potrafisz” Teatru Muzycznego w Łodzi wzbudziła ogólnopolskie zainteresowanie. W atmosferze życzliwej rywalizacji o role w musicalu walczy ponad stu artystów, wybranych z ponad dwustu zgłoszeń.

fot. mat. teatru

Oparty na kinowym przeboju i niezwykłej, prawdziwej historii musical „Złap mnie, jeśli potrafisz”, to porywająca komedia z librettem Terrence'a McNally’ego oraz swingującą muzyką Marca Shaimana i Scotta Wittmana. Nominowany do czterech nagród Tony musical wiosną przyszłego roku trafi na deski Teatru Muzycznego w Łodzi. O tym, kto zmierzy się z nie tylko z filmowym, ale i broadwayowskim pierwowzorem zdecydują wyniki castingu na główne i epizodyczne role produkcji, do którego wpłynęło ponad dwieście zgłoszeń.

– Wybór nie będzie łatwy. W drugim etapie castingu przesłuchaliśmy ponad 30 solistów i 50 aktorów, ubiegających się o role zespołowe. Każdy z nich miał w sobie coś ciekawego, każdy był profesjonalnie przygotowany zarówno wokalnie, jak i ruchowo – mówi Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, reżyser premiery.

Podczas drugiego etapu przed komisją prezentowali się aktorzy musicalowi i piosenkarze z całej Polski. Wśród ubiegających się o role byli m.in. Beata Olga Kowalska, znana nie tylko teatromanom, ale również wielbicielom seriali; Damian Aleksander, który widzom Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zapadł w pamięci rolą Upiora w musicalu „Upiór w operze” czy Łukasz Gocławski obecnie współpracujący z Teatrem Uckermärkische Bühne im Schwedt w Berlinie czy Teatrem Kameralnym w Szczecinie. Na castingowej scenie nie zabrakło także solistów Teatru Muzycznego w Łodzi (m.in. Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka i Paweł Erdman) oraz artystów z nim współpracujących jak Marcin Franc – aktor i wokalista, który w Teatrze Muzycznym w Łodzi wcielał się w rolę Jezusa w musicalu „Jesus Christ Superstar”, czy Maciej Pawlak doskonale znany łódzkiej publiczności ze znakomitych ról w „Miss Saigon” czy „Pretty Woman”.

Aktorzy ubiegający się o role epizodyczne przechodzili przez próby choreograficzne i prezentowali utwory wokalne m.in. „Doctor’s Orders” czy „Someone Else’s Skin”, aktorzy-soliści natomiast przygotowywali monologi głównych bohaterów - Franka Jr., Franka Sr., Carla Hanratty’ego i Brendy.

O wynikach castingu zdecyduje komisja w składzie: Jakub Szydłowski – reżyseria, Jakub Lubowicz – kierownictwo muzyczne spektaklu, Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka odpowiedzialni za choreografię. Obsadę spektaklu poznamy najprawdopodobniej już w październiku.

Źródło:

Materiał nadesłany