EN
8.12.2022, 12:17 Wersja do druku

Łódź. Tolkienowski „Hobbit” na scenie Teatru Jaracza

Adaptacja słynnej powieści J.R.R. Tolkiena - „Hobbit, czyli tam i z powrotem” realizowana jest na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Premiera już w sobotę 10 grudnia. Pisze Dariusz Pawłowski w „Dzienniku Łódzkim”.

fot. mat. teatru

Spektakl reżyseruje Grzegorz Suski, absolwent Studia Aktorskiego przy Teatrze Stu w Krakowie i warszawskiej Akademii Teatralnej, aktor, reżyser, wokalista, tancerz, kompozytor.

- Adaptacja była dużym wyzwaniem, ale niczego w niej nie brakuje - zapewnia autor przedstawienia. - Udało się zachować wszystkie ważne wątki i sceny.

W rolę Bilba wciela się Mariusz Siudziński. W obsadzie znaleźli się też: Marek Nędza, Radosław Osypiuk, Mikołaj Chroboczek, Antonina Jarnuszkiewicz/ Natalia Klepacka, Agnieszka Skrzypczak, Anna Sarna, Iwona Dróżdż, Łukasz Stawowczyk, Grzegorz Suski, Piotr Barczyński, Piotr Aleksandrowicz, Piotr Barczyński, Kacper Barucha.

Scenografię przygotowali Anna Czyż (także projektantka kostiumów) i Sławomir Czyż.

- Mam nadzieję, że nasz spektakl będzie frajdą dla widzów w każdym wieku - dodaje Grzegorz Suski. - To wspaniała przygoda, dużo się dzieje, wchodzimy z akcją między widzów. Nie zabraknie oczywiście smoka, który zieje ogniem i jest bardzo groźny.

Spektakl jest do piątku prezentowany na porannych pokazach, po premierze będzie go można zobaczyć w niedzielę od godz. 12. Realizatorzy zapowiadają, że przedstawienie może się spodobać czytelnikom Tolkiena, jak i tym, którzy jego książek nie znają.

Tytuł oryginalny

Tolkienowski „Hobbit” na scenie Teatru Jaracza

Źródło:

„Polska Dziennik Łódzki” nr 285

Autor:

Dariusz Pawłowski

Data publikacji oryginału:

08.12.2022