EN

23.12.2021, 10:39 Wersja do druku

Łódź. Teatralna improwizacja na temat prezentów w drugi dzień świąt

Łódzki Teatr Komedii Impro wystąpi w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - 26 grudnia, w Scenie Monopolis. Widzowie będą mogli zobaczyć przedstawienie „Historia twojego prezentu".

fot. mat. teatru

Jak podkreślają realizatorzy, spektakl nie ma ustalonego scenariusza - to goście zdecydują o tym, co wydarzy się na scenie
i  jak potoczy się akcja.

- Chcemy poznać sekretne historie waszych wymarzonych prezentów - wyjaśniają aktorzy. - Przynieście zatem niespodzianki, które otrzymaliście od świętego Mikołaja, a zostaną one głównymi bohaterami naszego spektaklu. Dowiecie się między innymi, jakie historie podejrzały wasze stopy przez dziurawe skarpetki, zanim dostaliście nowe, lub o czym marzy renifer z zimowego swetra.

Teatr Komedii Impro tworzy przedstawienie na oczach widzów, używając wyobraźni i sugestii padających z widowni.

Teatr Komedii Impro w Łodzi jest pierwszym w Polsce zawodowym teatrem sztuki improwizacji - zapewniają jego członkowie. Grupa regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył ją i ukształtował Jacek Stefanik - aktor i reżyser, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej, związany również z Grupą Rafała Kmity oraz krakowskim Teatrem Scena STU.
Teatr Komedii Impro to uczestnik tegorocznej edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Od 2018 roku zespół współtworzy w każde wakacje Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Tam aktorzy zagrali 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 rys. widzów.
Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. Spektakle mają charakter literacko-teatralny i są luźną intelektualną zabawą. Przedstawienie dopełnia muzyk - improwizator.

Bilety na niedzielny spektakl kosztują 60 zł.

Tytuł oryginalny

Teatralna improwizacja na temat prezentów w drugi dzień świąt

Źródło:

Dziennik Łódzki nr 298

Wątki tematyczne