EN

14.05.2021, 09:44 Wersja do druku

Łódź. Teatr Wielki zaprasza już od 23 maja

MADAMA BUTTERFLY, GREK ZORBA, DON PASQUALE, DON CARLOS oraz Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Romualda Tesarowicza. Teatr Wielki w Łodzi otwiera się dla widzów i zaprasza na wydarzenia już od 23 maja.

fot. Maciej Piąsta / mat. teatru

CARMEN na otwarcie Teatrów!

Już od 23 maja ponownie będziemy mogli się z państwem spotkać w Teatrze! Pierwszem po przerwie spektaklem w łódzkiej operze będzie CARMEN w ponadczasowej inscenizacji Laco Adamika. Doskonale znane arie i melodie, malowniczy koloryt Hiszpanii, zmysłowość kobiecego wdzięku oraz znakomite libretto przesądzają o niesłabnącej popularności opery Georga Bizeta. W rolę tytułowej famme fatale wcieli się Agnieszka Makówka a jako Don Jose wystąpi Dominik Sutowicz. Bilety już w sprzedaży!

fot. mat. teatru

Joanna Woś debiutuje w roli MADAMY BUTTERFLY

Muzyczna podróż do kraju kwitnącej wiśni. Melodramat Giacomo Pucciniego, który porusza serca melomanów na całym świecie. Już w weekend 29 i 30 maja na scenie łódzkiej opery zaprezentowany zostanie nagradzany złotymi maskami spektakl MADAMA BUTTERFLY w reż. Janiny Niesobskiej. W sobotę 29 maja będziemy świadkami długo wyczekiwanego debiutu primadonny Joanny Woś w partii tytułowej! W niedzielę postać Cio-Cio-San kreować będzie znana z tej roli znakomita sopranistka Dorota Wójcik. W rolach głównych artystkom towarzyszyć będą - sobota: Dominik Sutowicz, Agnieszka Makówka, Zenon Kowalski; - niedziela: Paweł Skałuba, Bernadetta Grabias, Łukasz Motkowicz. Orkiestrę poprowadzi Maestro Jose Maria Florencio.

fot. Joanna Miklaszewska / mat. teatru

GREK ZORBA - miłość zrodzona z tańca

Miłośników tańca z pewnością ucieszy informacja o spektaklu baletowym GREK ZORBA planowanym na 11 czerwca (piątek)! Zeszłoroczna premiera spektaklu okazała się wielkim sukcesem, a przedstawienia zostały zwieńczone kilkukrotnymi bisami i owacjami na stojąco. Ostatnie wystawienie (live streaming na Międzynarodowy Dzień Tańca) zostało ocenione przez twórcę i choreografa Lorkę Massina jako „jeden z najlepszych spektakli, jaki kiedykolwiek widziałem”. GREK ZORBA 11 czerwca będzie ostatnim spektaklem baletowym prezentowanym w tym sezonie artystycznym w Teatrze Wielkim w Łodzi.

fot. Joanna Miklaszewska / mat. teatru

DON PASQUALE po raz pierwszy z udziałem publiczności!

20 czerwca 2021 - pierwszy raz z udziałem publiczności! Jedna z najznakomitszych oper komicznych wszech czasów – DON PASQUALE Gaetana Doniettiego w błyskotliwej reżyserii Michała Znanieckiego. Premiera tego spektaklu odbyła się online w grudniu 2020 roku zbierając znakomite recenzje i uznanie widzów. Dla pięciorga bohaterów kompozytor stworzył pełne blasku, muzycznych i wokalnych perełek dzieło, w którym akcja sceniczna i relacje między postaciami są tak samo zabawne i błyskotliwe, co każda nuta w mistrzowskiej partyturze Donizettiego. Nie ma tu czasu na nudę i odpoczynek od uśmiechu; są – gra pozorów, subtelny dowcip i sytuacyjny komizm. Przedstawienie zostanie zaprezentowane już w niedzielę 20 czerwca!

fot. Ewa Ryszkowska / mat. teatru

DON CARLOS na zakończenie sezonu

Spotkanie z twórczością Giuseppe Verdiego to dla każdego teatru spore wyzwanie i emocje, a dla widzów możliwość udziału w czymś ważnym i wyjątkowym. Nie inaczej będzie 25 czerwca. Na finał bieżącego sezonu artystycznego zapraszamy na DON CARLOSA Giuseppe Verdiego w inscenizacji Michała Zananieckiego. W tym arcydziele każda aria i ansamble to nie tylko wokalne popisy, ale przede wszystkim emocje i różnorodność charakterologiczna poszczególnych postaci; zawsze trafna i zawsze robiąca wrażenie. W rolach głównych zaprezentują się znakomici soliści łódzkiej opery: Anna Wierzbicka, Agnieszka Makówka, Grzegorz Szostak, Dominik Sutowicz, Łukasz Motkowicz i Robert Ulatowski. W spektaklu jako elementy scenografii posłużyły obrazy Wojciecha Siudmaka, wybitnego malarza uważanego za głównego przedstawiciela surrealizmu fantastycznego.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Romualda Tesarowicza

Zanim jednak Teatr Wielki w Łodzi pożegna sezon artystyczny, w gmachu przy placu Dąbrowskiego odbędzie się z Turniej Polskich Akademii Muzycznych – Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Romualda Tesarowicza. Tegoroczna edycja będzie prezentacją talentów wokalnych - sopranistek i tenorów – studentów zgłoszonych do konkursu przez macierzyste uczelnie muzyczne. Konkurs odbędzie w dniach 4-6 czerwca 2021 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. Jego zwieńczeniem będzie finałowy koncert laureatów, na który zapraszamy już 6 czerwca. Zgłoszenia do udziału w Turnieju można przesyłać do 24 maja br. Wszelkie informacje oraz regulamin dostępne są na stronie: http://www.operalodz.com/Turniej_Wokalny,300

Noc Muzeów

Teatr Wielki w Łodzi włącza się w akcję Nocy Muzeów 15 maja i zaprasza do odwiedzenia Cyfrowego Muzeum. Z tej okazji zostanie przygotowany m.in. konkurs dla najmłodszych pt. „Namaluj teatr-operę-balet” (zasady zostaną ogłoszone na stronie Teatru i Cyfrowego Muzeum). Od 15 maja będzie również można oglądać wirtualną wystawę zdjęć zatytułowaną „Opera nocą”.

Koncert na Dzień Matki

26 maja zapraszamy również na koncert z okazji Dnia Mam! Będzie to również pierwszy od długiego czasu koncert kameralny. Wystąpi wspaniała reprezentacja solistek i solistów Teatru Wielkiego w towarzystwie orkiestry kameralnej pod kierownictwem muzycznym Michała Kocimskiego prezentując najpiękniejsze arie operowe i operetkowe.

BILETY

Internetowa sprzedaż biletów na GREKA ZORBĘ, DON PASQUALE i DON CARLOSA oraz pozostałe biletowane wydarzenia rozpocznie się 20 maja. Do tego czasu zachęcamy do rezerwacji miejsc (mailowo lub telefonicznie) lub zakupu biletów w kasach. Bilety na spektakle CARMEN oraz MADAMA BUTTERFLY są już do kupienia online oraz w kasach Teatru.

Kasy Biletowe
czynne od poniedziałku do piątku od 12:00 do 17:00
w sobotę i niedzielę, gdy grane jest przedstawienie od 12:00 do godziny rozpoczęcia spektaklu.
tel. 42 633 77 77

Biuro Obsługi Widzów
czynne od poniedziałku do piątku: 9:00 - 15:00
tel. 42 633 31 86 lub 507 010 606
[email protected]

Czekamy na Państwa. Do zobaczenia w Teatrze!
Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

14.05.2021