EN

4.11.2020, 17:18 Wersja do druku

Łódź. Teatr Wielki przenosi premierę "Głosu ludzkiego" do TVP3

mat. teatru

Mimo zapowiedzianego przez rząd zamknięcia od soboty instytucji kultury, Teatr Wielki w Łodzi nie zrezygnował z wystawienia tego dnia premiery "Głosu ludzkiego". Monodram autorstwa Francisa Poulenca odbędzie się bez udziału publiczności i zostanie wyemitowany w niedzielę w TVP3 Łódź.

Zamknięcie teatrów jest związane z kolejnymi obostrzeniami mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Decyzja rządu nie zmieniła jednak planów największej łódzkiej sceny związanej z premierą "Głosu ludzkiego", którą zaplanowano na sobotę.

"Premiera odbędzie się bez udziału publiczności. Dzięki inicjatywie dyrektora Dariusza Stachury spektakl ten będzie rejestrowany we współpracy z TVP3 Łódź i zostanie wyemitowany na antenie łódzkiej telewizji następnego dnia - w niedzielę o godzinie 19. Mamy nadzieję, że dołączą Państwo do tego wydarzenia w swoich domach" - poinformował w środę PAP Bartosz Jakóbczak z Biura Promocji Teatru Wielkiego w Łodzi.

"Głos ludzki" to jednoaktowa opera skomponowana przez Francisa Poulenca na podstawie monodramu Jeana Cocteau. Fabułę stanowi trwająca około godziny rozmowa telefoniczna, ujawniająca stopniowo rozwijający się dramat porzuconej kobiety. Bohaterka prowadzi dialog ze swoim niewidocznym kochankiem, który odszedł do innej.

W głównej roli podczas premiery wystąpi sopranistka Joanna Woś. W kolejnych pokazach opery-monodramu miała wystąpić również druga primadonna Teatru Wielkiego - Dorota Wójcik. Do realizacji dzieła Francisa Poulenca dyrekcja łódzkiej opery zaprosiła cenionego reżysera Michała Znanieckiego oraz dyrygenta Adama Banaszaka.

Jakóbczak poinformował, że w związku z ogłoszonymi obostrzeniami, pozostałe zaplanowane do 29 listopada spektakle w łódzkim Teatrze Wielkim nie odbędą się.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne