EN

1.03.2022, 09:13 Wersja do druku

Łódź. Teatr Muzyczny zbiera dary dla Ukrainy

W pomoc dla Ukrainy włącza się Teatr Muzyczny w Łodzi. Od wtorku 1 marca w instytucji organizowana jest specjalna zbiórka darów.

fot. mat. teatru

Teatr Muzyczny zapowiada, że we wtorek 1 marca, od godziny 12 do 15, można przynosić do placówki rzeczy, które zostaną przekazane ludności cywilnej i żołnierzom na Ukrainie.

Co jest potrzebne? Jak wyjaśnia teatr, w szczególności środki medyczne: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, maseczki, gotowe apteczki podręczne, środki przeciwbólowe. Zapotrzebowanie jest także na pampersy dla dzieci, pampersy dla dorosłych, chusteczki suche, chusteczki nawilżane, podkłady higieniczne, pieluchy tetrowe.

Paczki do Teatru Muzycznego można przynosić także w następnych dniach w godzinach 8.30-15.30, do działu promocji na parterze gmachu przy ul. Północnej 47/51.

Warto przypomnieć, że zbiórka rzeczy potrzebnych Ukraińcom prowadzona jest również w siedzibie Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104 (z wejściem od strony pl. Komuny Paryskiej) oraz hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Politechniki. Zbiórkę prowadzą także inne instytucje w mieście, m.in. ogród zoologiczny.

Tytuł oryginalny

Łódzki Teatr Muzyczny zbiera dary dla Ukrainy

Źródło:

„Dziennik Łódzki” online

Link do źródła

Autor:

Dariusz Pawłowski

Data publikacji oryginału:

28.02.2022

Wątki tematyczne