EN

18.01.2022, 10:32 Wersja do druku

Łódź. Teatr Muzyczny obala mity, czyli „Tadek na tropach Minotaura”

W rozbudowanej formie i z nieco zmienioną obsadą, a przede wszystkim po raz pierwszy na scenie, a nie online, do Teatru Muzycznego w Łodzi 26 stycznia powraca „Tadek na tropach Minotaura”. Fascynująca muzyczna podróż do świata bogów i herosów w reżyserii Jakuba Szydłowskiego to propozycja nie tylko dla pasjonatów mitologii greckiej.

fot. mat. teatru

Zupełnie współczesny nastolatek – Tadek – niespodziewanie przenosi się do tajemniczego labiryntu, gdzie aż roi się od postaci znanych z mitów greckich. Przez miejscowych nazwany Tezeuszem, Tadek musi zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami niezwykłego świata, w którym kamień nie zawsze da się wtoczyć na górę, potwory bywają sympatyczne, a każdy zdobyty w drodze przedmiot może odmienić przyszłe losy bohaterów. Realizatorzy zadbali o to, by oprawiona w słowa piosenek i muzykę opowieść zachowała wiernie przekaz, doskonale znany miłośnikom mitów greckich, a jednocześnie zyskała nowoczesną, atrakcyjną narrację.

Spektakl prezentowaliśmy dotąd jedynie online. Teraz powracamy z całą sceniczną energią fantastycznych wykonawców i musicalową oprawą – zapowiada Jakub Szydłowski, reżyser, a zarazem autor tekstu i scenariusza przedstawienia.

Skoro mowa o wykonawcach, to postać tytułową kreują na zmianę Maciej Pawlak oraz Wojciech Daniel. W czasie swojej wyprawy do krainy mitów Tadek spotka Hermesa, Orfeusza i Parysa, w których wcieli się Paweł Erdman, a także Ariadnę w wykonaniu Emilii Klimczak oraz Eurydykę i Pandorę kreowane przez Justynę Kopiszkę. W labiryncie nie może zabraknąć Minotaura. W tej roli zobaczyć będzie można Piotra Płuskę oraz Wojciecha Daniela, którzy wymieniać się będą tworząc postaci Charona i Midasa. Syzyfem oraz Achillesem będzie Marek Prusisz, zaś Dedalem – Maciej Markowski, któremu powierzona została także rola gromowładnego Zeusa.

Nad stroną muzyczną spektaklu czuwa Jakub Lubowicz, o kostiumy zadbały Dorota Sabak i Ewa Posmyk, a choreografię opracowała Paulina Andrzejewska-Damięcka.

Pierwszy pokaz „Tadek na tropach Minotaura” odbędzie się 26 stycznia o godzinie 11.00. Kolejne 27, 28 stycznia o tej samej porze, a także 29 stycznia o godzinie 18.00. Musical obejrzeć będzie można również w lutym i marcu.

Źródło:

Materiał nadesłany