EN

7.07.2021, 09:57 Wersja do druku

Łódź. Teatr Mały co czwartek na Rynku Jazzowym Manufaktury

W kolejne lipcowe czwartki na scenie -plenerowej na Małym Rynku Jazzowym Manufaktury w Łodzi będzie można oglądać spektakle komediowe wystawione przez zespół Teatru Małego i jego gości - wśród nich m.in. obchodzący 40-lecie istnienia zespół Trzeci Oddech Kaczuchy.

fot. mat. teatru

"Pierwszy komediowy wieczór zaplanowano na 8 lipca. O godz. 19 zespół Teatru Małego zaprezentuje przewrotną komedię Szymona Turkiewicza +Stosunki prawne+. Sztuka przedstawia małżeństwo jako spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – jeśli pierwsza nie okaże się sukcesem, zawsze można założyć kolejną. Utrzymane w stylu prawniczego wywodu +Stosunki prawne+ prezentują codzienność małżonków, którzy z biegiem lat podchodzą do swojego związku coraz bardziej jak do umowy biznesowej, zatracając przy tym uczucia i wrażliwość" - przekazała PAP rzeczniczka Manufaktury Monika Langner.

W kolejny czwartek, 15 lipca, Teatr wystawi sztukę Anny Burzyńskiej "Akompaniator". Tytułowy akompaniator zakochuje się bez pamięci w diwie operowej, której pomaga w przygotowaniach do występów. Gościnnie w spektaklu zagra Agnieszka Makówka, śpiewaczka operowa z Teatru Wielkiego w Łodzi.

Trzeci czwartkowy wieczór upłynie pod znakiem świętowania 40-lecia zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Tworzący go Andrzej Janeczko i Maja Piwońska zaśpiewają swoje największe przeboje, takie jak "Wódz", "Kombajnista" czy "Pytania syna poety". Związany z Łodzią duet z charakterystycznym humorem i dystansem od wielu lat śpiewająco komentuje bieżące wydarzenia w kraju.

Natomiast na ostatni lipcowy czwartek zaplanowano występ zespołu O!Impro. Młodzi aktorzy przedstawią "Wieczór komediowy", czyli spektakl złożony z krótkich improwizowanych form. To od widzów będzie zależało, jak potoczą się losy bohaterów, a jedynym ograniczeniem będzie ich wyobraźnia.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne