EN

2.11.2020, 08:15 Wersja do druku

Łódź. Szwalnia w listopadzie

Listopadowa Szwalnia Wspólna - wciągnie w ciemny las, zabierze w miejsca odosobnienia i refleksji nad sobą i światem, porwie w opętańczą podróż do Ludynia.

fot. Marcin Pietrusza / mat. teatru

Jesienne prezentacje otworzy spektakl w reż. Ludomira Franczaka „Walden”- 6.11 godz 19. Wizualna, parateatralna opowieść o konieczności decydowania samemu za siebie i świadomym życiu wobec natury, państwa, czy cywilizacji. Inspirowana twórczością i życiem Henry'ego Davida Thoreau, utrzymana w konwencji XIX wiecznego teatru pudełkowego, operująca nowoczesnymi środkami z pogranicza sztuk wizualnych, sztuki dźwiękowej i teatru.

   Co dzieje się ze światem, jeśli zapomnimy o miłości do siebie nawzajem, jeśli pozwolimy,  żeby rządził nami strach i nienawiść, jeśli odrzucamy inność?  - na to pytanie spróbują odpowiedzieć najmłodsi uczestnicy warsztatów teatralnych, pracując nad spektaklem inspirowanym powieścią „Nagle w głębi lasu” Amosa Oza. Pokaz pracy warsztatowej odbędzie się 22.11 o godz 18. Prowadzenie grupy: Ewa Łukasiewicz.

   28,29.11 o godz 19 zapraszamy na historię opętania, czyli „Matka Joanna” w reż. Marcina Brzozowskiego. To podróż na krańce świata ludzkich tęsknot, słabości, zwątpień i upadków, zanurzona w ludowych dźwiękach granych na żywo.
W przypadku pogorszenia się warunków epidemii – prezentacja online.


PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WYDZIAŁU KULTURY URZĘDU MIASTA ŁODZI Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja: [email protected] oraz 665-338-171.
Zapraszamy!


Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

02.11.2020