EN
26.05.2023, 09:37 Wersja do druku

Łódź. Sześć spektakli teatralnych na 600-lecie miasta

Fundacja Teatru Scena Poczekalnia i Dom Literatury inaugurują projekt, na który złoży się sześć spektakli teatralnych na 600-lecie Łodzi.

fot. mat. organizatora

Przedsięwzięcie pod hasłem „Maj wPoczekalni" rozpocznie w piątek 26 maja o godz. 19 spektakl „Konserwa - komedia psychoterapeutyczna". Sztukę rozgrywającą się w gabinecie psychoterapeutycznym napisali Margaret Aąuis & Zam Believingood, a występują Izabela Noszczyk, Hacen Sahraoui i Dariusz Taraszkiewicz.

W sobotę 27 maja od godz. 19 będzie można zobaczyć monodram w wykonaniu Izabeli Noszczyk - „Shirley Valentine" Willego Russella. Shirley chciała zostać stewardessą, poznawać nowych ludzi, zwiedzać obce kraje, ale od lat wiedzie życie przykładnej żony - kury domowej. Wspomina młodość przygotowując obiad, popijając wino i przemawiając do... kuchennej ściany.

We wtorek 30 maja od godz. 19 pokazany zostanie kolejny monodram w wykonaniu Izabeli Noszczyk - „Grubaska, czyli życie w formacie XL". Główna bohaterka ze względu na swą posturę bywa dotkliwie upokarzana. Często popada w rozpacz, lecz w końcu postanawia stanąć do walki.

Na środę 31 maja od godz. 19 zaplanowany jest pokaz spektaklu „Dzień świra" na podstawie tekstu Marka Koterskiego. Występuje Michał Wielewicki, który przekonuje, że spostrzeżenia autora sprzed dwudziestu lat pozostają niezmiennie aktualne.
Kolejny pokaz przeglądu to „Bóg mordu" Yasminy Rezy (4 czerwca, godz. 19) - występują: Izabela Noszczyk, Marta Maria Wiśniewska, Hubert Jarczak i Michał Wielewicki. Na podstawie dramatu Roman Polański nakręcił film, nieprzypadkowo nadając mu tytuł „Rzeź". Organizatorzy przygotowali 40 bezpłatnych wejściówek dla osób niepełnosprawnych (spektakl z audiodeskrypcją dla osób z dysfunkcją wzroku).

A 5 czerwca od godz. 19 pokazany będzie złożony z pięciu monologów monodram w wykonaniu Huberta Jarczaka - „Seks, prochy i rock & roli" Erica Bogosiana.

Wszystkie spektakle prezentowane są na scenie Domu Literatury (ul. Roosevelta 17). Po każdym pokazie odbędzie się spotkanie aktorów z publicznością. Bilety na poszczególne przedstawienia kosztują 20 złotych.

Tytuł oryginalny

Sześć spektakli teatralnych na 600-lecie miasta Łodzi

Źródło:

„Kocham Łódź” nr 21