EN
16.07.2022, 08:15 Wersja do druku

Łódź. Rusza sprzedaż biletów na FŁ4K 2022

Od 15 lipca można kupować bilety na spektakle i koncerty oraz rezerwować udział w wydarzeniach edukacyjnych w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

proj. Krzysztof Iwański / mat. organizatora

Festiwal odbędzie się w dniach 9-17 września, a organizatorzy przygotowali bogaty międzynarodowy program.

Wśród wydarzeń biletowanych są: Inner Symphonies – koncert Hani Rani i Dobrawy Czocher w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza; występ Dakh Daugthers – teatralno-muzyczne widowisko w wykonaniu aktorek kijowskiego teatru Centrum Sztuki Współczesnej na Dużej Scenie Teatru Nowego, Alternatywny Muzyczny piątek w Fabryce Sztuki z udziałem szwajcarskiej wokalistki i kompozytorki o polsko-japońskich korzeniach Yumi Ito i niemieckiego artysty konceptualnego Pantha du Prince’a. Bilety trzeba kupić także na spektakle: „Miłą robótkę” w reżyserii Agnieszki Jakimiak, koprodukowaną przez FŁ4K i Teatr A. Fredry w Gnieźnie; „Fanatyków prawdy” w reżyserii Piotra Ratajczaka, realizowanych wespół z warszawskim Teatrem Ochoty; „Praktykę widzenia” w reżyserii Wojtka Rodaka, koprodukowaną z Teatrem Nowym oraz „Jedno oko na Maroko” w reżyserii Małgorzaty Dębskiej przygotowywaną we współpracy z Teatrem Lalek Arlekin.

Bilety w cenie od 20 do 70 złotych można kupować przez stronę 4kultury.pl za pośrednictwem platformy Bilety24.pl. Nowością są karnety na wolne miejsca, dostępne w cenie 100 złotych na koncerty, 60 złotych na spektakle i 150 złotych na wolne miejsca na wydarzenia festiwalowe (karnety nie obejmują spektaklu "Jedno oko na Maroko" w Teatrze Lalek Arlekin).

Bezpłatnie, choć po wcześniejszej rezerwacji, będzie można wziąć udział we wszystkich wydarzeniach edukacyjnych, m.in. lekcjach dla szkół, warsztatach dla dzieci i dorosłych „O znajdowaniu czułości” czy „Kręgi naprawcze”, warsztatach przyrodniczych i kulinarnych, oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „Elementarz Empatii” oraz filozoficznych spacerach dla dzieci pod hasłem „Najdroższe miasto na świecie”.

Otwarte dla publiczności i niewymagające wcześniejszych rezerwacji są: Wieczór otwarcia z występem Volnego Choru, wspólnotową kolacją i setem didżejskim w wykonaniu Potoku Funka; Piknik dla Bliskich w Parku Ocalałych z widowiskiem muzycznym z tekstami Jana Brzechwy APSIK! Fundacji Mikro Teatr, koncertami zespołów L.Stadt i Rita Pax; Hojf na Zgierskiej – wydarzenie w podwórku przy Zgierskiej 38 ze spektaklem „Widziałem płaczącego konia”, inspirowanym książką „Ciotka Ester”, koncertem piosenek żydowskich złodziei i prostytutek przedwojennej Łodzi i Warszawy w wykonaniu Izabelli Goldstein oraz koncertem „Di Liebe brent wi a nase Szmate” w wykonaniu Mai Luxenberg; spektakl Teatru Ósmego Dnia „Arka” w Manufakturze oraz Ukraińska sobota w Fabryce Sztuki z udziałem Alyony Alyony, zespołu Yagody i DJ Facheroi.

Pełen program FŁ4K 2022 jest dostępny na stronie www.4kultury.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, kierowane przez Joannę Podolską. Festiwal już po raz szósty z rzędu wyprodukuje Kamila Golik. Program został stworzony przez Zespół Merytoryczny, w skład którego weszli: Artur Chrzanowski, Kamila Golik, Weronika Jóźwiak, Joanna Podolska, Piotr Ratajczak i Marcin Tercjak.

Autorem identyfikacji wizualnej jest Krzysztof Iwański.

Środki na realizację wydarzeń muzycznych w wysokości 218 tysięcy złotych organizator otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Muzyka”. Pozostałe wydarzenia są finansowane z dotacji celowej Urzędu Miasta Łodzi w kwocie 900 tysięcy złotych i środków przekazanych przez partnerów.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne