EN

7.12.2020, 10:40 Wersja do druku

Łódź. Radio Lutnia wznawia nadawanie

fot. mat. teatru

Historia musicalu w pigułce, subiektywne listy przebojów, programy edukacyjne, i dźwiękowe wyprawy za kulisy. Teatr Muzyczny w Łodzi w grudniu ponownie zagości w radioodbiornikach łodzian. Pierwsza audycja na żywo już jutro od. 7.30.

– Kiedy w październiku stworzyliśmy Radio Lutnia z okazji jubileuszu 75-lecia Teatru, otrzymaliśmy wiele głosów, że to świetny pomysł na podtrzymanie kontaktu naszej publiczności z teatrem. Dlatego wracamy, z szerszym programem i mnóstwem znakomitej muzyki – mówi Grażyna Posmykiewicz. – Nasze radio tworzą pracownicy i przyjaciele teatru, którzy od lat towarzyszą nam, śledząc nasze sukcesy, ale też zakulisowe tajemnice, które chcemy zdradzać naszym słuchaczom – dodaje Łukasz Zachwieja, wieloletni realizator dźwięku teatru, który swoją prywatną pasję radiową postanowił wykorzystać do stworzenia Radia Lutnia.

Radio Lutnia nadawać będzie w grudniowe wtorki o g. 7.30 i w dwa piątki – 11 i 18 grudnia o g.14.30 – tak, by dotrzeć również do osób, słuchających radia w samochodzie.
W ramówce Radia Lutnia nie zabraknie rozmów, utworów z repertuaru Teatru Muzycznego, spotkań z artystami i zakulisowych anegdot. Będzie też miejsce dla innej muzyki – w ramach subiektywnych list przebojów, przygotowanych przez pracowników teatru, czy w cyklu „Historia musicalu w pigułce”.

Nowością w grudniowym programie będzie też to, że Teatr Muzyczny podzieli się obecnością w eterze z innymi teatrami. W ramach pasma „Halo, halo – co u Was słychać?” przedstawiciele łódzkich scen opowiedzą o tym, co się u nich dzieje.
W radiowych audycjach ponownie usłyszeć będzie można dyrektorów Grażynę Posmykiewicz i Jakuba Szydłowskiego czy Krzysztofa Wawrzyniaka – asystenta reżysera i kierownika artystycznego Festiwalu OFF-Północna.  Warsztaty teatralne prowadzą dla słuchaczy edukatorzy projektu O-Twórz Teatr.
Radia Lutnia w swoich radioodbiornikach słuchać mogą mieszkańcy Łodzi, ale nadaje też w internecie. Rozgłośnia radiowa korzysta z pozwolenia na nadawanie okazjonalne, które wygaśnie 3 stycznia.

Źródło:

Materiał nadesłany