EN

18.05.2022, 11:53 Wersja do druku

Łódź. Przyjdź na spektakl i… zostań jego reżyserem

Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza na kolejną dawkę  inteligentnego humoru i błyskotliwych żartów, czyli improwizowany i szalony spektakl IMPRO BANG.

fot. Tomasz Zawadzki / mat. teatru

To zbiór tzw. gier impro, czyli krótkich scenek, w których aktorzy mierzą się z wyzwaniami rzucanymi przez publiczność. To przedstawienie pełne śmiechu i interakcji z publicznością, podczas którego improwizatorzy proszą widzów o sugestie odnośnie do miejsca akcji i ról, w jakie będą się wcielać, i na tej podstawie tworzą spektakl. Każdy z aktorów może stać się dowolną postacią, przedmiotem, a nawet emocją lub uczuciem. Sami przyznają, że czasem jest dla nich dużym wyzwaniem, kiedy muszą wcielić się np. w „smutnego standupera”, „zakochaną inflację”, „żelazko, któremu marzną stópki”, czy też „stepy akermańskie rzucające nieregularny cień”.

Aktorzy przekonują, że takie przedstawienie to znakomita odskocznia od codzienności i gwarantowany relaks. Zapewniają też, że na spektaklu może być nastrojowo, a nawet nostalgicznie. - Wszystko zależy od publiczności - zaznacza Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro. I dodaje, że podczas przedstawień nie brakuje improwizowanych piosenek, tworzonych przez aktorów ad hoc, kiedy to muszą muzycznie reagować na to, co dzieje się na scenie.

Przed spektaklem aktorzy zwykle rozdają widzom karteczki i poproszą o napisanie na nich przypadkowych zdań, które przyjdą im do głowy. Potem te zdania wykorzystują na scenie. Pasują do spektaklu? To trzeba sprawdzić samemu…

Spektakl IMPRO BANG! rozpocznie się na Scenie Monopolis w Łodzi w piątek 20 maja o godz. 19 (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62a). Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

***
Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył go i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów. Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne