EN

21.11.2020, 13:47 Wersja do druku

Łódź. Próby do nowego widowiska w Teatrze Muzycznym

"Piosenka jest dobra na wszystko" to spektakl muzyczny z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, mającymi tworzyć dowcipną opowieść o relacjach damsko-męskich, którego premiera odbędzie się 12 grudnia - poinformowała Joanna Karpińska z biura prasowego Teatru Muzycznego w Łodzi.

fot. mat. teatru

Próby do widowiska "Piosenka jest dobra na wszystko" właśnie się rozpoczęły.

"Subiektywnie wybrane piosenki Kabaretu Starszych Panów układają się tak, by dramaturgicznie budować zabawną historię, utrzymaną w pięknej, uniwersalnej i poetyckiej estetyce" - zapowiedział reżyser Jacek Bończyk. W spektaklu wystąpią: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Klementyna Umer, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz.

W spektaklu ma być zaprezentowanych 26 utworów autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego - wśród nich tytułowa "Piosenka jest dobra na wszystko", "Już czas na sen", czy "W czasie deszczu dzieci się nudzą".

"Wiem z całą pewnością, że widownia tęskni za teatrem, teatrem muzycznym" - podkreślił reżyser. "Tęskni za bardzo dobrą piosenką, a my przygotujemy to tak, żeby widzowie wyszli stąd nieco lżejsi o ileś problemów i spojrzeli na świat nieco jaśniej, trochę żartobliwiej, jak to w Kabarecie Starszych Panów bywało" - dodał.

Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Michał Zarych. Za aranżację odpowiada Konrad Wantrych, a za choreografię - Inga Pilchowska. Scenografię przygotowuje Grzegorz Policiński, a kostiumy - Ewa Posmyk.

Premierę zaplanowano na 12 grudnia.

Źródło:

PAP