13.01.2021, 11:37 Wersja do druku

Łódź. „Pretty woman” coraz bliżej, zaczęły się próby w Teatrze Muzycznym

Gwiazdorska obsada, widowiskowa scenografia, znakomici muzycy i uznani realizatorzy za kulisami. Długo wyczekiwany musical „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego wchodzi w fazę realizacji. W Teatrze Muzycznym w Łodzi rozpoczęły się próby dla zespołu, lada dzień aktorzy – wśród nich Malwina Kusior, Olga Szomańska, Rafał Szatan czy Marcin Jajkiewicz – rozpoczną próby reżyserskie. Premiera 20 marca.

Inne aktualności

Za sprawą filmu z Julią Roberts i Richardem Gerem tę historię zna niemal każdy, jednak musicalowa odsłona „Pretty Woman” nie będzie jedynie przeniesieniem filmowej historii na deski teatru.

– To, co wyróżnia naszą wersję to specyficzna nostalgia za latami 90. przejawiająca się z rozmachem w sferze wizualnej: od kostiumów po scenografię. Ale ważniejsze jest to, że przeniesienie tej historii w mury teatru daje nam możliwość innego spojrzenia na samą relację bohaterów tej ponadczasowej opowieści o miłości – zapowiada Jakub Szydłowski. Reżyser nie chce jeszcze wyjawić wszystkich szczegółów swojego pomysłu na spektakl, zdradza jedynie, że łódzka „Pretty Woman” będzie niezwykle „hollywoodzka”. – Cieszymy się, że przygotowania wreszcie ruszają pełną parą – dodaje. Właśnie rozpoczęły się próby muzyczne zespołu, a za kilka dni reżyser rozpocznie pracę z aktorami, odtwórcami głównych ról.

Realizację zaplanowanej na marzec premiery wznowiono po kilkumiesięcznej przerwie, wymuszonej przez pandemię. Już w połowie zeszłego roku Teatr Muzyczny w Łodzi ogłosił pełną obsadę spektaklu, wybraną w castingu, do którego zgłosili się uznani artyści z całego kraju.

To wtedy zdecydowano, że w roli Vivian – nieco dziwnej, marzącej o lepszym życiu dziewczyny, pracującej przy Hollywood Boulevard – publiczność zobaczy Malwinę Kusior, doskonale znaną miłośnikom musicaluz Teatru ROMA z ról w takich tytułach, jak: „Piloci”, „Mamma Mia!”, „Deszczowa piosenka” czy „Taniec wampirów”.

Swoją kreację tej roli stworzy też Marta Wiejak. Artystka dołączy do zespołu nieco później. Aktorka, współpracująca z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu, występowała gościnnie w londyńskim The Club at The Ivy w towarzystwie jazzowego pianisty Joe Thompsona. W warszawskiej ROMIE dała się poznać publiczności rolami w „Deszczowej piosence” czy „Alicji w Krainie Czarów”.

Z kolei w postać przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda wcieli się między innymi Rafał Szatan. Aktor z musicalem związany od2009 roku, kiedy to wystąpił w polskiej premierze scenicznej wersji „High School Musical” był też wokalistą zespołu RH+, a także brał udział w programach „The Voice of Poland”, XFactor, „Jaka to melodia?” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Do roli Edwarda wybrano też Marcina Jajkiewicza. Ten wokalista jazzowy i musicalowy, a także piosenkarz to pierwszy odtwórca postaci Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”. Popularność zapewniły mu występy w programie telewizyjnym „Jaka to melodia?” oraz rola Hansa w polskiej wersji językowej superprodukcji Disneya „Kraina lodu”. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka Tango Corazon Quintet. W Teatrze Muzycznym w Łodzi gra rolę Jeana Valjeana w „Les Misérables”, lwa Aleksa w „Madagaskarze – musicalowej przygodzie” i Johna w „Miss Saigon”.

Trzecim Edwardem będzie Tomasz Bacajewski, znany chociażbyzroli Judasza w spektaklu „Jesus Christ Superstar” A. Lloyda Webbera w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako aktor Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, gdzie wystąpił w ponad dwudziestu musicalowych tytułach. Współpracował też z Och-Teatrem, Teatrem Komedia i Operą na Zamku w Szczecinie przy spektaklach: „The Rocky Horror Show” R. O’Briena, „Boyband” P. Quiltera i „Crazy for You” G. i I. Gershwinów.

W pozostałych rolach publiczność zobaczy: Olgę Szomańską, Małgorzatę Chruściel i Dagmarę Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Pawła Erdmana i Tomasza Steciuka w roli Pana Thompsona – sympatycznego menedżera Beverly Wilshire Hotel.

Postać wesołego sprzedawcy map – Happy Mana – stworzą Karol Drozd i Maciej Pawlak, bezwzględnego prawnika, biznesowego partnera Edwarda – Phillipa Stuckeya – zagrają Piotr Płuska i Marcin Sosiński, zaś w rolę kontrahenta Edwarda – Jamesa Morse’a wcieli się Andrzej Orechwo.

Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki.

Premiera zaplanowana została na 20 marca. Bilety na spektakl kupować można w kasie teatru lub online.

Źródło:

Materiał własny