EN
25.08.2022, 12:40 Wersja do druku

Łódź. Premiera „Złotej nici” na Retroperspektywach

Spektakl „Złota nić” został przygotowany przez Senioralną i Młodzieżową grupę warsztatową Teatru Chorea. Premiera odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, od godz. 18. Pisze Dariusz Pawłowski w „Polsce Dzienniku Łódzkim”.

fot. mat. teatru

Przed nami ostatni weekend IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy w Łodzi. Jedną z propozycji organizatorów jest „Złota nić" - spektakl z udziałem młodzieży i seniorów, uczestników warsztatów teatralnych w Teatrze Chorea.

- Dla nas to nie jest spektakl, a raczej forma spotkania osób, które dzieli ogromna przepaść pokoleniowa - mówi Janusz Adam Biedrzycki z kolektywu twórczego. - W trakcie pracy nad spektaklem inspirowaliśmy się japońską filozofią wabi-sabi, która mówi o harmonii i docenieniu tego, co dalekie od perfekcji.

Kolektyw realizujący spektakl współtworzą jeszcze Magda Paszkiewicz i Wiktor Moraczewski. Wszyscy podkreślają, że chcieli skonfrontować ze sobą dwie grupy, które na co dzień się mijają i wydawać by się mogło, nie mają szansy na znalezienie ze sobą porozumienia. - Podczas prób okazało się jednak, że te grupy czują się ze sobą bardzo dobrze i wszelkie nieporozumienia oraz wątpliwości przekuwają w niezwykłą, twórczą pracę - wyjaśnia Wiktor Moraczewski.

Scenografia i kostiumy, autorstwa Kingi Kubiak, są pomyślane według koncepcji zero waste. Józef Uzdowski, kompozytor, po premierze spektaklu udostępni wszystkie utwory z przedstawienia na platformach streamingowych.

Tytuł oryginalny

Premiera „Złotej nici" na Retroperspektywach

Źródło:

„Polska Dziennik Łódzki” nr 197

Wątki tematyczne