EN
2.08.2021, 13:13 Wersja do druku

Łódź. „Powrót Odysa” na Festiwalu Łódź Czterech Kultur

XII edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur odbędzie się  we wrześniu. W ramach imprezy zobaczymy m.in. premierę spektaklu „Powrót Odysa” realizowanego w koprodukcji z Teatrem  Pinokio.

„Powrót Odysa” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego to spektakl, który w znaczący sposób wprowadza ponad stuletni dramat Wyspiańskiego w otaczającą nas rzeczywistość. Sam tekst to kopalnia ciągle aktualnych motywów władzy i buntu, które reżyser przenosi na scenę w oparciu o dzisiejszą sytuację społeczno-polityczną.

Odys wraca po podbiciu Troi pośród uchodźców i zastaje nowy porządek, którego reprezentantem jest młode pokolenie. „Powrót Odysa” to przede wszystkim oddanie głosu tym, którzy sprzeciwiają się patriarchalnemu systemowi i przemocowej hierarchii. Opowieść o konflikcie uchodźczym oraz rosnącej niezgodzie młodych ludzi, w tym samego reżysera, na obecne wydarzenia polityczne w Polsce.

Spektakl jest koprodukcją Teatru Pinokio w Łodzi i Festiwalu Łódź Czterech Kultur, a sam pomysł na realizację powstał w ramach teatralnej rezydencji „New Stage!”, organizowanej przez Instytut Adama Mickiewicza.

Autor tekstu: Stanisław Wyspiański
Reżyseria, opracowanie tekstu, opracowanie muzyczne, koncepcja przestrzeni: Tomasz Kaczorowski
Współpraca scenograficzna. kostiumy, lalka, maski: Justyna Bernadetta Banasiak
Aranżacja Pieśni Syren: Miłosz Sienkiewicz

Obsada:

Małgorzata Krawczenko
Żaneta Małkowska
Natalia Wieciech
Łukasz Batko
Łukasz Bzura
Krzysztof Ciesielski
Piotr Osak

W spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe.

BILETY: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło:

Materiał nadesłany