EN

16.10.2020, 16:12 Wersja do druku

Łódź. Październik ze Szwalnią Wspólną

Październikowa Szwalnia Wspólna to głównie praca warsztatowa z młodzieżą i dziećmi. Pod skrzydłami doświadczonych artystów i animatorów pracują dwie grupy warsztatowe.

mat. teatru

Dzieci ze świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani działają pod okiem Ewy Łukasiewicz. Inspiracją do działań jest tekst Amosa Oza „Nagle w głębi lasu”. Druga grupa to młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym, która pod hasłem „transfer zwrotny” uczestniczy w warsztacie z zakresu różnych praktyk teatralnych – video-art, śpiew, technika ruchu scenicznego, improwizacje aktorskie. Warsztat prowadzą m. in. Marcin Brzozowski, Wacław Mikłaszewski, Joanna Gogulska i Łukasz z Bałut. Warsztaty zakończą się pokazami w listopadzie i grudniu. 

Szwalnia Hałasuje

23 października o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Jackiem Hałasem - wokół pieśni i muzyki tradycyjnej. Nie zabraknie wspólnych śpiewów i tańców w bezpiecznej odległości. W programie wieczoru mini koncert Jacka i Alicji Hałasów. 

Jacek Hałas - muzykant, śpiewak, tancerz, kompozytor, reżyser, niespokojny duch. Artysta działający od wielu lat na obrzeżach mainstreamu. Zajmuje się szeroko pojętą kulturą ludową, tańcem korowodowym, tradycjami wędrownych śpiewaków, działalnością warsztatową i edukacyjną. Razem z żoną Alicją - jako „Nomadzi Kultury” - podróżują po Europie z działaniami artystycznymi we własnej Jurcie, z czworgiem nastoletnich - jako „Noiseband”- tworzą teatr i muzykę taneczną.

Projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: [email protected] lub pod numerem 665-338-171.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne