EN
6.12.2022, 15:13 Wersja do druku

Łódź. Nowy Rok bieży - Wspólne kolędowanie w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka

Nowy Rok bieży… i na tę okoliczność Aktorzy i Aktorki, Amatorzy i Amatorki oraz cały zespół Teatru Nowego serdecznie zapraszają łodzianki, łodzian i osoby przejezdne w niedzielę 11 grudnia o godz. 12.00. do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

fot. mat. teatru

W rodzinnej atmosferze na Dużej Scenie przy Więckowskiego 15 obok artystów i artystek wystąpią młodzi adepci i adeptki sztuki teatralnej z Koła i Studium Teatralnego, a obok tradycyjnych utworów zabrzmią wiersze w oryginalnych interpretacjach, piosenki całkiem poważne i radosne gwiazdkowe hity – w programie poza „Gwiazdą” Leopolda Staffa, „Pasterką” Jerzego Lieberta, „Cichą nocą”, „Do szopy, hej pasterze” czy „Dzisiaj w Betlejem” są takżę: „Wigilia 1981” Mirka Czyżykiewicza i „Last Christmas”.

Po koncercie w foyer teatru będzie można kupić bombki choinkowe ozdobione i podpisane przez aktorów i aktorki Nowego; całość funduszy z ich sprzedaży oraz wszelkie dobrowolne datki zostaną przekazane podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło:

Materiał nadesłany