EN

8.01.2022, 10:52 Wersja do druku

Łódź. Monopolis zaprasza na "Mistrza i Małgorzatę"! To będzie rockowy Bułhakow

Inne aktualności

W Monopolis odbędzie się premiera "Mistrza i Małgorzaty" - kolejnej rock opery braci Pachulskich.

Odpowiedzialny za sukces „Łazy" w Teatrze Muzycznym Arkadiusz Pachulski powraca z nowym spektaklem muzycznym. W piątek, 7 stycznia o godz. 19 w Monopolis będzie mieć premierę „Mistrz i Małgorzata. Rockowy teatr" w reżyserii Marka Kasprzyka. Na żywo zagrają Normalsi – zespół Piotra Pachulskiego.

Pacholski marzył o adaptacji scenicznej arcypowieści Bułhakowa od dawna, a ponieważ żaden z teatrów nie był zainteresowany realizacją przedstawienia, wyprodukował go sam.

– To forma kolażu z wybranymi wątkami powieściowymi i najważniejszymi według mnie kilkunastoma postaciami, których łączna liczba przekracza pewnie setkę – mówi. – Najbardziej pociągały mnie dwa wątki świata moskiewskiego i dwie relacje: historia miłości Bułhakowów w warunkach wszechobecnego terroru oraz stosunek pisarza do własnego dzieła. Ale każdą adaptację „Mistrza i Małgorzaty" omijającą postaci świata jerozolimskiego uważam za nieporozumienie. Nie powinno się też omijać tematu ówczesnego dealu medycyny i władzy totalitarnej, jakże aktualnego obecnie.
Premiera w Monopolis

"Mistrz i Małgorzata". Scena Monopolis, Kopcińskiego 62. W obsadzie Mariusz Saniternik, Maria Gudejko, Marek Lipski, Gracjan Kielar i Radosław Osypiuk. Kolejne spektakle – w sobotę i niedzielę, również o godz. 19.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Monopolis zaprasza na "Mistrza i Małgorzatę"! To będzie rockowy Bułhakow

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.