EN

4.11.2020, 11:40 Wersja do druku

Łódź. "Matryca [Prześwit]" w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na spektakl Matryca [Prześwit] w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, wspólnie z twórcami spektaklu i Sceną Tańca AOIA.

fot. Ha-Wa / mat. organizatora

Matryca [Prześwit]
Szary beton, ciąg niewielkich okien, typowe M2, którego rozkład jest identyczny jak wszystkie w tym pionie. Plan mieszkania stanowi formę dla rytmu funkcjonalnego ruchu codzienności, wyznacza jego trajektorie i ogranicza go w swojej przestrzeni. Podobnie konstrukcja ciała determinuje określone sposoby wyrażania emocji.
Paweł Grala jako tancerz i improwizator pracował z Jackiem Owczarkiem, Teatrem Dada von Bzdülöw, Davidem Zambrano, Rosanną Gamson, Robertem Haydenem, Sławkiem Krawczyńskim i Anną Godowską, Katie Duck, Iloną Trybułą i innymi.
Spektakl Matryca [Prześwit] w swojej formie ma stanowić rzeźbę codzienności, w której wymiennie dochodzi do zbliżania i oddalania się w relacji z drugim człowiekiem. Dwa ciała w ograniczonej przestrzeni, dzielą ją i wiążą, są wobec siebie, obok siebie, ze sobą. Dzięki repetycji, transowości oraz architekturze ruchu tworzą rzeźbę, która zaczyna rezonować z takimi pojęciami jak bliskość, brak, miłość, tęsknota.

koncepcja i reżyseria: Paweł Grala
wykonanie: Joanna Jaworska-Maciaszek, Michał Ratajski
muzyka: Maciej Maciaszek
scenografia: Agnieszka Zawartko

6.11.2020 godzina 20:30
Wstęp wolny, wejście na zapisy
Prosimy o zapisy na adres mailowy: [email protected]
Limit miejsc w związku z reżimem sanitarnym: 25 os.
Spektakl odbędzie się w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56, 90-403 Łódź
Zapraszamy także na rozmowę pospektaklową, podczas której Paweł Grala wraz z tancerzami opowiedzą o procesie twórczym, kreacji ruchowej i ewolucji spektaklu na przestrzeni 4 lat oraz odpowiedzą na wszelkie pytania widzów.
Dofinansowane premiery w ramach akcji Dotknij Teatru 2017
Spektakl jest laureatem 1. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”
Czas trwania: 50 minut
Spektakl zawiera elementy nagości.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:
Publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki/przyłbice i nosić je w trakcie wydarzenia i zachować dystans sanitarny.
AOIA będzie wymagać złożenia przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych, przy wejściu na wydarzenie.
Publiczność będzie mogła skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk.
***

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Operator Materia
Partnerzy Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki, Urząd Miasta Łodzi
Współorganizator wieczoru: Scena Tańca AOIA oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Źródło:

Materiał nadesłany