EN
31.03.2022, 16:46 Wersja do druku

Łódź. Kwiecień w Teatrze Nowym

W dniach od 1 do 7 kwietnia włącznie, można kupić bilet na dowolny spektakl z majowego repertuaru w cenie biletu ulgowego. Przedsprzedaż prowadzimy w kasach teatru oraz na stronie internetowej.

„1968 biegnij, mała, biegnij” / fot. mat. teatru

Inne aktualności

„1968// biegnij, mała, biegnij” z nominacją do nagrody dla najważniejszego łódzkiego wydarzenia kulturalnego 2021 roku

Szanowni Państwo, z dumą informujemy, że spektakl „1968// biegnij, mała, biegnij” został nominowany do nagrody dla najważniejszego łódzkiego wydarzenia kulturalnego 2021 roku w ramach plebiscytu ENERGIA KULTURY. Zachęcamy Państwa do głosowania na to wspaniałe przedstawienie. Głosować można do 1 kwietnia do godz. 12:00 pod linkiem: http://tvtoya.pl/energia_kultury wybierając pozycję nr 8. „1968// biegnij, mała biegnij”

ENERGIA KULTURY to organizowany od 2009 roku, wspólnie przez Telewizję TOYA, Gazetę Wyborczą – Łódź, Klub Wytwórnia oraz Narodowe Centrum Kultury, a od roku 2020 przez Telewizję TOYA i Klub Wytwórnia, plebiscyt na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne poprzedniego roku oraz na człowieka roku łódzkiej Kultury. WIĘCEJ

TERMINY SPEKTAKLI:
23 kwietnia/ godz. 19:00/ KUP BILET
24 kwietnia/ godz. 19:00/ KUP BILET

Duża Scena, ul. Więckowskiego 15

Wielki Teatr Świata Calderóna de la Barki w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego - postreligijny musical opowiadający o pracy i nierównościach w XXI wieku - tylko w ten weekend!

TERMINY SPEKTAKLI:
2 kwietnia/ godz. 19:00/ KUP BILET
3 kwietnia/ godz. 19:00/ KUP BILET

Duża Scena, ul. Więckowskiego 15

Koncert charytatywny na rzecz dzieci z Ukrainy

Gorąco zapraszamy na charytatywny koncert, współorganizowany przez kilka łódzkich organizacji - Radio KapitałFundacja DziałaniaIgnorantka oraz Teatr Nowy.

Na scenie w klubie Ignorantka, 9 kwietnia o godz. 22:00, wystąpi niezwykła, wszechstronna, związana ze sceną Teatru Nowego artystka - Maja Luxenberg (Wszyscy jesteśmy dziwniKar nawał).

𝑫𝒊 𝑳𝒊𝒃𝒆 𝒃𝒓𝒆𝒏𝒕 𝒘𝒊 𝒂 𝒏𝒂𝒔𝒆 𝑺𝒛𝒎𝒂𝒕𝒆 <𝒋𝒊𝒅. 𝑴𝒊łość 𝒑ł𝒐𝒏𝒊𝒆 𝒋𝒂𝒌 𝒎𝒐¢¢𝒓𝒂 𝒔𝒛𝒎𝒂𝒕𝒂>

Di Libe brent wi a nase Szmate to queerowa kapela podwórkowa. Założona przez tekściarkę Łaję Szkło oraz performerkę Maję Luxenberg, która występuje solo, akompaniując sobie na akordeonie. Ich repertuar to przede wszystkim piosenki o nieheteronormatywnej miłości, ale też o dyskryminacji i przemocy. To także protest songi, takie jak cover Bella Ciao nagrany na krakowskiej blokadzie podczas zeszłorocznych strajków.

„Di Libe to projekt punkowy, interwencyjny – jako queerowa kapela podwórkowa czujemy, że miejsce naszych słów i melodii jest na ulicach, i to na nich właśnie powinien zostać zarejestrowany nasz pierwszy, długo wyczekiwany album. Chcemy ruszyć w uliczną trasę koncertową po gminach objętych strefami wolnymi od LGBT+. Wkraczając do przestrzeni publicznej miast, w których przyjęta została dehumanizująca uchwała, chcemy spotkać się z ich mieszkańcami w przestrzeni muzycznego dialogu. Di Libe brent wi a nase Szmate to także projekt standapowy, w którym muzyka jest równie ważna co na wpół improwizowane monologi i bliski kontakt z publicznością. Inspiruje nas kultura jidysz i żydowski szmonces, przedwojenne melodie i kryminalne historie. Cytując wycinki z przedwojennych gazet oddajemy hołd kobietom – służącym, pracownicom seksualnym, wiedźmom - anonimowym bohaterkom barwnego, wielokulturowego świata, który bezpowrotnie odszedł w niebyt”.

WSTĘP: 30 złotych (ale zachęcamy do większych wpłat!)

Wsparcie z koncertu zostanie przekazane łódzkiej Fundacji Działania, która na co dzień pracuje z dziećmi, a ostatnio wspiera w tym trudnym czasie dzieci z Ukrainy, organizując im twórczo czas z pomocą lokalnych artystów i artystek.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne