EN

1.10.2020, 08:11 Wersja do druku

Łódź. Kto zostanie dyrektorem Teatru Nowego?

 UMŁ w Łodzi ogłosił ponownie konkurs na dyrektora Teatru Nowego w Łodzi. To drugie podejście do wyboru szefa tej łódzkiej sceny -  pisze Małgorzata Szlachetka w Gazecie Wyborczej - Łódź.

fot. mat. teatru

UMŁ czeka na oferty kandydatów na dyrektora Teatru Nowego w Łodzi do 30 października.

Osoby, które zdecydują się wystartować w konkursie, powinny m.in. mieć co najmniej siedmioletnie doświadczenie w pracy "w instytucjach prowadzących działalność z zakresu kultury teatralnej lub w podmiotach, których funkcjonowanie związane jest z działalnością artystyczną lub organizowaniem i upowszechnianiem kultury" oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.
Poprzedni konkurs na szefa Teatru Nowego w Łodzi

Rozstrzygnięcia nie przyniósł poprzedni konkurs, w którym wystartowali dwaj kandydaci: starający się o reelekcję Krzysztof Dudek oraz Remigiusz Caban.

"Po zapoznaniu się z programami autorskimi obu kandydatów, wysłuchaniu obu prezentacji i udzielonych odpowiedzi oraz wyjaśnień na zadawane pytania, Komisja powzięła wątpliwości co do możliwości satysfakcjonującego wypełnienia zadań związanych z prowadzeniem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi" - czytamy w protokole konkursowym.

Jak czytamy w protokole, osiem osób, czyli wszyscy obecni członkowie komisji, wstrzymali się od głosu.

Teatr Nowy w Łodzi podlega Urzędowi Miasta Łodzi. Pierwszej komisji konkursowej przewodniczyła wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka, która odpowiada za kulturę.

- Prezydent Hanna Zdanowska zdecydowała, że do czasu rozstrzygnięcia kolejnego konkursu Teatrem Nowym będzie nadal kierował pan Dudek, którego kadencja skończyła się 31 sierpnia. Chodzi o zachowanie ciągłości zarządzania sceną i przygotowanie do nowego sezonu. Dyrektor Dudek wykonuje swoje obowiązki m.in. poszukując środków zewnętrznych na działalność teatru  - mówi "Wyborczej" Sławomir Macias z wydziału kultury UMŁ.

W 2019 roku Teatr Nowy w Łodzi świętował 70-lecie.

Tytuł oryginalny

Kto zostanie dyrektorem Teatru Nowego w Łodzi?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.